Wybierz region

Wybierz miasto

  Aby polscy kibice mogli w Niemczech niedrogo spać i jeść

  Autor: (ag)

  2006-03-10, Aktualizacja: 2006-03-09 16:54 źródło: Dziennik Zachodni

  Jesteśmy gotowi do przyjęcia kibiców z Polski podczas mistrzostw świata i zrobimy wszystko, by czuli się w Niemczech bardzo dobrze - zadeklarowali przedstawiciele niemieckiego stowarzyszenia "Fans for Football", którzy ...

  Jesteśmy gotowi do przyjęcia kibiców z Polski podczas mistrzostw świata i zrobimy wszystko, by czuli się w Niemczech bardzo dobrze - zadeklarowali przedstawiciele niemieckiego stowarzyszenia "Fans for Football", którzy w środę gościli w Warszawie.

  Z członkami stowarzyszenia kibiców reprezentacji Polski "Biało-czerwoni" oraz klubów kibica m.in. Legii Warszawa i GKS Katowice spotkali się przedstawiciele sympatyków futbolu z Hanoweru, Dortmundu i Gelsenkirchen, czyli miast, w których polska drużyna rozegra mecze grupowe mundialu.

  - Staraliśmy się zaprezentować polskim kibicom naszą ofertę na czas mundialu - powiedział Michael Troester z "Fans for Football" z Bonn. - Chcemy, by mistrzostwa świata były nie tylko imprezą sportową, ale wielkim świętem ludzi kochających piłkę nożną. Dlatego we wszystkich miastach, w których będą rozgrywane mecze w czerwcu i lipcu, odbędzie się wiele ciekawych imprez towarzyszących, m.in. koncerty muzyczne, wystawy, itp. Zadbamy także o tych, którzy chcą poczuć smak największej imprezy piłkarskiej, a nie dostaną biletów na mecze. W każdym mieście będą mogli w gronie fanów futbolu oglądać je na specjalnie przygotowanych telebimach. Chcemy, by każdy z naszych gości miał gdzie spać, miał co jeść, cieszył się wizytą w Niemczech i wyjechał od nas pełen niezapomnianych wrażeń.

  Jedną z inicjatyw niemieckich kibiców jest program "Dach dla fanów", który pomoże znaleźć wszystkim chętnym miejsca noclegowe. - Przygotowujemy wiele miejsc na campingach, gdzie relatywnie tanio będzie można spędzić noc w namiocie czy w specjalnych halach. Służyć będziemy także pomocą ze znalezieniem wolnych miejsc w internatach czy bursach szkolnych - poinformował Troester.

  Jego zdaniem, problem polskich chuliganów szykujących się do awantur podczas mundialu jest wyolbrzymiany przez media. - Do Niemiec wybiera się wiele tysięcy sympatyków piłki nożnej z Polski, a problemy może stwarzać minimalny procent z nich. Chcemy ugościć ich jednak jak najlepiej, zapewnić wiele atrakcji, by nie myśleli o awanturach, rozróbach, a cieszyli się świętem futbolu.

  Ten problem, mimo wszystko spędza sen z oczu niemieckiej i polskiej policji. Nie jest tajemnicą, że dochodzi do regularnych spotkań policjantów i to na różnych szczeblach. Najwięcej do myślenia dała umówiona przed paroma miesiącami bitwa pomiędzy niemieckimi i polskimi chuliganami, jaka rozegrała się w Niemczech. To od tamtego czasu tak wiele mówi się o spodziewanych kłopotach, jakie mogą sprawiać w Niemczech polscy pseudokibice.

  Sonda

  Czy wiedząc o aferze w łódzkim pogotowiu bałbyś się wezwać karetkę?

  • Nie, nie wszyscy lekarze są przestępcami (53%)
  • Bałbym się, ale i tak w razie np. wypadku nie miałbym innego wyjścia (35%)
  • Tak, straciłem zaufanie do pogotowia ratunkowego (12%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.