Wybierz region

Wybierz miasto

  Bęben podpisał kontrakt

  Autor: (toms)

  2006-03-20, Aktualizacja: 2006-03-20 09:44 źródło: Dziennik Zachodni

  Marcin Bęben (na zdjęciu), były bramkarz Odry Wodzisław, który ostatnio grał w Zagłębiu Sosnowiec, podpisał kontrakt z trzecioligowym GKS Jastrzębie. Zawodnik będzie występował w klubie do końca tego sezonu.

  Marcin Bęben (na zdjęciu), były bramkarz Odry Wodzisław, który ostatnio grał w Zagłębiu Sosnowiec, podpisał kontrakt z trzecioligowym GKS Jastrzębie. Zawodnik będzie występował w klubie do końca tego sezonu. Już w piątek, Bęben rozegrał w barwach Jastrzębia swój pierwszy mecz. W związku z przesunięciem inauguracji rundy wiosennej trzeciej ligi, jastrzębianie rozegrali sparing z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Lepsi okazali się piłkarze z Bielska wygrywając z GKS 1:0.

  Zdaniem trenera Wojciecha Boreckiego 26-letni bramkarz jest poważnym wzmocnieniem drużyny w walce o awans do drugiej ligi. Bęben, który przez cztery lata grał w Odrze Wodzisław, ostatni rok spędził w Zagłębiu Sosnowiec. Niedawno klub rozwiązał z nim kontrakt. Nieoficjalnie mówiło się, że na obozach bramkarz sprawiał problemy natury wychowawczej i to było powodem rozstania. Po rozwiązaniu kontraktu z tym klubem, długo szukał nowego pracodawcy. Myślał nawet o wyjeździe za granicę.

  Wtedy na horyzoncie pojawili się działacze jastrzębskiego klubu, którzy zaproponowali Marcinowi występy w GKS. Po kilkudniowych rozmowach, bramkarz podpisał kontrakt w klubem. Marcin Bęben urodził się 9 stycznia w 1980 roku, dysponuje dobrymi warunkami fizycznymi (wzrost 181 cm i waga 75 kg). W ekstraklasie rozegrał 81 spotkań. Działacze jastrzębskiej drużyny w dalszym ciągu rozglądają się za doświadczonym pomocnikiem, który miałby dodatkowo wzmocnić drużynę. Okienko transferowe zamyka się z chwilą rozpoczęcia pierwszej wiosennej kolejki.

  Sonda

  Czy wiedząc o aferze w łódzkim pogotowiu bałbyś się wezwać karetkę?

  • Nie, nie wszyscy lekarze są przestępcami (53%)
  • Bałbym się, ale i tak w razie np. wypadku nie miałbym innego wyjścia (35%)
  • Tak, straciłem zaufanie do pogotowia ratunkowego (12%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.