Wybierz region

Wybierz miasto

  Biesiada ze zbójem Gąsiorem

  Autor: Alina Kucharzewska

  2006-03-01, Aktualizacja: 2006-02-28 18:23 źródło: Dziennik Zachodni

  Zbój Gąsior z serialu "Janosik", czyli aktor Jerzy Cnota, bawił gości na biesiadzie śląskiej w Bełku. Klub Strażaka z trudem pomieścił wszystkich biesiadników.

  Zbój Gąsior z serialu "Janosik", czyli aktor Jerzy Cnota, bawił gości na biesiadzie śląskiej w Bełku. Klub Strażaka z trudem pomieścił wszystkich biesiadników. Zabawę rozpoczęła projekcja filmu Eugeniusza Klucznioka "Jak przed wojną" nakręconego w Czerwionce-Leszczynach. Reżyser z Rybnika został bardzo ciepło przyjęty przez widzów, którzy gromkimi brawami nagrodzili jego obraz. Po filmie na scenę wyszedł, długo wyczekiwany przez biesiadników, Jerzy Cnota.

  Wszyscy słuchali skeczów, monologów i piosenek legendarnego śląskiego aktora. Duże brawa otrzymał także Andrzej "Toluś" Skupiński za prezentację swojego popularnego szlagieru "Gelynder blues". Wystąpił również Eugeniusz Kluczniok, który zaśpiewał kilka swoich śląskich utworów. Dwie filmowe piosenki "Restrukturyzacja" i "Sami Ślonsk wylyczymy" wykonał wspólnie z biesiadnikami. Trzeba dodać, że Cnota i Skupiński zagrają w trzecim filmie Klucznioka.

  Na imprezie w śląskim menu był tradycyjny kołocz, chleb ze smalcem, kiszone ogórki i kiełbasa. Goście przy akompaniamencie kapeli muzycznej bawili się do białego rana.
  Jerzy Cnota
  Urodził się w Jastrzębiu Zdroju. Szybko jednak przeprowadził się wraz z rodzicami do Chorzowa. Studiował w Krakowie. Tam też zaczęła się jego przygoda z filmem. Największą popularność zyskał dzięki roli zbója Gąsiora w kultowym „Janosiku”. Cztery lata temu Cnota świętował 40-lecie swojej pracy artystycznej.

  Sonda

  Czy wiedząc o aferze w łódzkim pogotowiu bałbyś się wezwać karetkę?

  • Nie, nie wszyscy lekarze są przestępcami (53%)
  • Bałbym się, ale i tak w razie np. wypadku nie miałbym innego wyjścia (35%)
  • Tak, straciłem zaufanie do pogotowia ratunkowego (12%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.