Wybierz region

Wybierz miasto

  Carrantuohill nominowany do Fryderyka

  Autor: (adr)

  2006-03-02, Aktualizacja: 2006-03-02 09:10 źródło: Dziennik Zachodni

  Rybnicko-żorski zespół Carrantuohill został nominowany do Fryderyka, najbardziej prestiżowego wyróżnienia polskiego przemysłu fonograficznego. - Zdobyliśmy nominację w kategorii album roku etn/folk za dwupłytowy krążek, ...

  Rybnicko-żorski zespół Carrantuohill został nominowany do Fryderyka, najbardziej prestiżowego wyróżnienia polskiego przemysłu fonograficznego. - Zdobyliśmy nominację w kategorii album roku etn/folk za dwupłytowy krążek, który ukazał się nakładem wydawnictwa Ferment - mówi Adam Drewniok, basista zespołu.

  Jedna z wydanych płyt, zatytułowana "Irish ferment", to piętnaście świetnie zaaranżowanych standardów irlandzkiego folku. Jest to wybrana muzyka z pierwszych płyt zespołu. Druga, "Irish Jazz", to zapis wyjątkowego koncertu, podczas którego razem z Carrantuohill wystąpili najwybitniejsi polscy muzycy jazzowi: Urszula Dudziak, Tomasz Szukalski, Wojciech Karolak, Marek Raduli, Bernard Maseli, Krzysztof Ścierański i Robert Czech.

  - Bardzo cieszymy się z tej nominacji. Bo chociaż nie liczymy na nagrodę, to już samo wytypowanie nas do Fryderyka jest wielkim wyróżnieniem - podkreśla Drewniok.

  W gronie nominowanych w kategorii etn/folk znaleźli się jeszcze: Martyna Jakubowicz, Kapela ze wsi Warszawa, Rzepczyno i Zakopower.

  Sonda

  Czy wiedząc o aferze w łódzkim pogotowiu bałbyś się wezwać karetkę?

  • Nie, nie wszyscy lekarze są przestępcami (53%)
  • Bałbym się, ale i tak w razie np. wypadku nie miałbym innego wyjścia (35%)
  • Tak, straciłem zaufanie do pogotowia ratunkowego (12%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.