Wybierz region

Wybierz miasto

  Czas na dopłaty

  Autor: (mu)

  2006-03-16, Aktualizacja: 2006-03-17 07:30 źródło: Dziennik Zachodni

  Od wczoraj rolnicy mogą składać wnioski o przyznanie unijnych płatności bezpośrednich za 2006 r. - Producenci rolni, którzy w poprzednich latach składali wnioski, otrzymają z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji ...

  Od wczoraj rolnicy mogą składać wnioski o przyznanie unijnych płatności bezpośrednich za 2006 r. - Producenci rolni, którzy w poprzednich latach składali wnioski, otrzymają z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa częściowo wypełniony formularz wniosku (tzw. wniosek spersonalizowany) z załącznikami graficznymi oraz instrukcjami ich wypełnienia - twierdzi Iwona Musiał, rzeczniczka Agencji.

  Załączniki graficzne mają ułatwić poprawne i zgodne ze stanem faktycznym gospodarstwa wypełnienie wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich.

  Natomiast osoby, które będą składały wniosek o przyznanie płatności bezpośrednich po raz pierwszy, muszą najpierw wystąpić do Agencji o nadanie numeru ewidencyjnego, a dopiero po jego otrzymaniu złożyć wniosek o płatności. - Formularze obu wniosków dostępne są w biurach powiatowych Agencji oraz na stronach internetowych Agencji - przypomina Iwona Musiał.

  Zasady ubiegania o przyznanie płatności bezpośrednich nie zmieniają się w tym roku. - Może się o nie ubiegać producent rolny będący posiadaczem gospodarstwa rolnego, w skład którego wchodzą działki rolne o łącznej powierzchni nie mniejszej niż 1 ha, utrzymywane w dobrej kulturze rolnej - wyjaśnia rzeczniczka Agencji.

  Sonda

  Czy wiedząc o aferze w łódzkim pogotowiu bałbyś się wezwać karetkę?

  • Nie, nie wszyscy lekarze są przestępcami (53%)
  • Bałbym się, ale i tak w razie np. wypadku nie miałbym innego wyjścia (35%)
  • Tak, straciłem zaufanie do pogotowia ratunkowego (12%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.