Wybierz region

Wybierz miasto

  Jan Paweł II w Centrum

  Autor: redakcja@dz.com.pl

  2006-03-03, Aktualizacja: 2006-03-03 11:52 źródło: Dziennik Zachodni

  W piątek jastrzębskie kino Centrum zaprasza na premierę filmu pt. "Jan Paweł II". Przypomnijmy, akcja filmu rozpoczyna się od momentu zamachu na życie Ojca Świętego w 1981 roku.

  W piątek jastrzębskie kino Centrum zaprasza na premierę filmu pt. "Jan Paweł II". Przypomnijmy, akcja filmu rozpoczyna się od momentu zamachu na życie Ojca Świętego w 1981 roku. Obraz opowiada historię życia Karola Wojtyły od 1939 roku, aż do śmierci w kwietniu 2005 roku.

  Znalazły się w nim także retrospekcje z jego dzieciństwa, kiedy jeszcze żyła matka Karola Wojtyły. W filmie przedstawiono wojenne losy Karola Wojtyły i powojenną Polskę, pozostającą pod wpływem sowieckiego totalitaryzmu.

  Następnie pokazano upadek komunizmu i głębokie zmiany, które wpłynęły na bieg historii całego świata i rolę Jana Pawła II w tych historycznych przemianach.

  Film będzie wyświetlany do 9. marca o godzinie 16. i 18.30. Dodatkowe seanse zaplanowano na 4 marca o godz. 10. i 12.30 oraz 5 marca o godz. 10. Cena biletu - 14 zł, bilety zbiorowe po 12 zł. (toms)

  Sonda

  Czy wiedząc o aferze w łódzkim pogotowiu bałbyś się wezwać karetkę?

  • Nie, nie wszyscy lekarze są przestępcami (53%)
  • Bałbym się, ale i tak w razie np. wypadku nie miałbym innego wyjścia (35%)
  • Tak, straciłem zaufanie do pogotowia ratunkowego (12%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.