Wybierz miasto

Kowalczyk czwarta, a Sikora piąty w zawodach PŚ

Autor: (jac)

2006-03-09, Aktualizacja: 2006-03-09 09:20 źródło: Dziennik Zachodni

Justyna Kowalczyk zajęła czwarte miejsce w zawodach narciarskiego Pucharu Świata w biegu łączonym 2 x 5 km rozegranym w Falun. W Szwecji zwyciężyła Niemka Evi Sachenbacher-Stehle.

Justyna Kowalczyk zajęła czwarte miejsce w zawodach narciarskiego Pucharu Świata w biegu łączonym 2 x 5 km rozegranym w Falun. W Szwecji zwyciężyła Niemka Evi Sachenbacher-Stehle. Drugie miejsce zajęła Czeszka Katerina Neumannova, a trzecia była Kanadyjka Beckie Scott. Polka przez cały dystans utrzymywała się w czołówce biegu, a do triumfatorki straciła niespełna 5 s. W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata nasza brązowa medalistka olimpijska z Turynu awansowała na 19. miejsce, a warto przypomnieć, że w tym sezonie zaczęła startować w PŚ dopiero po Świętach Bożego Narodzenia.

Tomasz Sikora zajął piąte miejsce w biegu sprinterskim na 10 km w zawodach biathlonowego Pucharu Świata w Pokljuce. Triumfował Norweg Ole Einar Bjoerndalen, który wyprzedził w Słowenii Francuza Raphaela Poiree i Szweda Carla Johanna Bergmanna. Bjoerndalen, który startu olimpijskiego w Turynie nie może zaliczyć do udanych, w końcówce sezonu znowu wrócił do bardzo wysokiej formy biegowej. Pomimo dwóch niecelnych trafień i konieczności przebiegnięcia dwóch rund karnych (każda po 150 m), Norweg zdecydowanie zwyciężył. Tomasz Sikora nie zanotował na strzelnicy żadnego "pudła", a na mecie stracił do zwycięzcy niespełna 35 s. Liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata jest nadal Raphael Poiree, ale jego przewaga nad Ole Einarem Bjoerndalenem zmalała do siedmiu punktów. Nasz wicemistrz olimpisjki z Turynu zajmuje w PŚ 10. miejsce.

Wyniki biegu biathlonistów na 10 km w Pokljuce:

1. Ole Einar Bjoerndalen (Norwegia) 24.04,9 (2 rundy karne)

2. Raphael Poiree (Francja) - strata 12,3 (1)

3. Carl-Johann Bergmann (Szwecja) - 24,2 (1)

4. Christoph Sumann (Austria) - 31,9 (0)

5. Tomasz Sikora (Polska) - 34,5 (0)

... 60. Krzysztof Pływaczyk (Polska) - 2.39,4 (2)

67. Grzegorz Bodziana (Polska) - 2.54,2 (1)

85. Wiesław Ziemianin (Polska) - 4.07,2 (5)

Klasyfikacja PŚ (po 19 z 26 zawodów): 1. Raphael Poiree 511 pkt, 2. Ole Einar Bjoerndalen 504, 3. Sven Fischer (Niemcy) 488... 10. Tomasz Sikora 362, 72. Wiesław Ziemianin 11.

Wyniki biegu łączonego kobiet 2x5 km w Falun:

1. Evi Sachenbacher-Stehle (Niemcy) 29.26,7

2. Katerina Neumannova (Czechy) 29.27,1

3. Beckie Scott (Kanada) 29.27,2

4. Justyna Kowalczyk (Polska) 29.31,4

Klasyfikacja PŚ (po 20 z 24 zawodów): 1. Marit Bjoergen (Norwegia) 857 pkt, 2. Beckie Scott 710, 3. Julia Czepałowa (Rosja) 656... 19. Justyna Kowalczyk 283.