Wybierz region

Wybierz miasto

  Mateusz Danieluk - ulubieniec jastrzębskich kibiców

  Autor: Anna Janiszewska

  2008-02-29, Aktualizacja: 2008-02-28 11:20 źródło: Dziennik Zachodni

  Co tydzień jego umiejętności oklaskują setki jastrzębskich kibiców - to Mateusz Danieluk, napastnik Czarnych Jastrzębi, który po fazie zasadniczej rozgrywek przewodzi liście najskuteczniejszych zawodników swojej drużyny.

  Co tydzień jego umiejętności oklaskują setki jastrzębskich kibiców - to Mateusz Danieluk, napastnik Czarnych Jastrzębi, który po fazie zasadniczej rozgrywek przewodzi liście najskuteczniejszych zawodników swojej drużyny.


  Do tej pory napastnik zdobył już 36 bramek i przed najważniejszymi meczami w sezonie zapowiada, że powiększy swój dorobek.

  Mateusz Danieluk ma 22 lata. Od dwóch lat gra w drużynie Czarnych Jastrzębi i od samego początku jest jej kapitanem. Jednak przygoda Mateusza z łyżwami rozpoczęła się w drugiej klasie szkoły podstawowej.

  - Pamiętam, że to właśnie tam dowiedziałem się o naborze do drużyny hokejowej. Nasza nauczycielka rozdawała chętnym ankiety do wypełnienia. Nie interesowało mnie to, ale kolega mnie namawiał, więc w końcu się zdecydowałem - opowiada Danieluk. - Po jakimś czasie hokej bardzo mi się spodobał, zaangażowałem się. A kolega, który mnie tak namawiał, sam zrezygnował z gry - dodaje.


  Mateusz jest pierwszym hokeistą w swojej rodzinie. - Ani dziadek, ani ojciec nie jeździli na łyżwach - tłumaczy sportowiec.

  Pierwszym jastrzębskim trenerem Danieluka był Jacek Dywan.

  - Mateusz zawsze był sumienny i zdyscyplinowany. Od samego początku widać było, że drzemie w nim duży potencjał, zostawał po treningach - mówi trener. - Potrafi bardzo dużo i jestem przekonany, że gdyby trafił do jeszcze lepszej drużyny, pokazałby, na co go stać - dodaje.


  W swojej karierze Mateusz grał już w wielu klubach, reprezentował m.in. barwy: Orlika Opole, Zagłębia Sosnowiec.

  Jastrzębianin jest absolwentem Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu, do której uczęszczał przez trzy lata.

  - Czas tam spędzony wspominam bardzo dobrze. To była prawdziwa szkoła hokeju. Mieliśmy treningi trzy razy dziennie, więc dużo się nauczyłem.


  Obecnie Danieluk jest studentem drugiego roku na kierunku: wychowanie fizyczne i gimnastyka korekcyjna w jastrzębskiej filii Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach.

  Hokej to dla Danieluka nie jedyna pasja. Oprócz tego lubi dobre kino akcji i książkę. - W zależności od tego jaki mam humor, takiej też słucham muzyki. Od spokojnych i nastrojowych rytmów, po ciężkie i ostre granie - stwierdza sportowiec.


  Gra przeciwko dawnym kolegom

  W pierwszej rundzie fazy play-off jastrzębianie natknęli się na ekipę MUKS Orlik Opole. Mateusz Danieluk występuje więc przeciwko swoim dawnym, klubowym kolegom. Do tej pory oba zespoły spotkały się dwa razy. Oba te mecz zakończyły się pewnym i efektownym zwycięstwem naszych hokeistów. Pierwszy mecz jastrzębianie wygrali 5:0. Wtorkowy, rewanżowy, zakończył się wynikiem 7:2 dla podopiecznych trenera Małkowa.

  W rywalizacji obu drużyn, która toczy się do trzech zwycięstw, jastrzębianie prowadzą już 2:0. Oznacza to, że jeszcze tylko jedno zwycięstwo dzieli ekipę Czarnych Jastrzębi od finału rywalizacji o Ekstraligę.

  Sonda

  Czy wiedząc o aferze w łódzkim pogotowiu bałbyś się wezwać karetkę?

  • Nie, nie wszyscy lekarze są przestępcami (53%)
  • Bałbym się, ale i tak w razie np. wypadku nie miałbym innego wyjścia (35%)
  • Tak, straciłem zaufanie do pogotowia ratunkowego (12%)