Wybierz region

Wybierz miasto

  Nadkomisarz Krzysztof Justyński od wczoraj jest nowym zastępcą szefa jastrzębskiej policji

  Autor: (jack)

  2006-02-28, Aktualizacja: 2006-02-27 18:53 źródło: Dziennik Zachodni

  34-letni Krzysztof Justyński do tej pory pełnił funkcję szefa komisariatu w Skoczowie. Oficjalną nominacją na nowe stanowisko wręczył mu wczoraj zastępca szefa śląskiej policji, inspektor Ryszard Leśniewski, podczas ...

  34-letni Krzysztof Justyński do tej pory pełnił funkcję szefa komisariatu w Skoczowie. Oficjalną nominacją na nowe stanowisko wręczył mu wczoraj zastępca szefa śląskiej policji, inspektor Ryszard Leśniewski, podczas oficjalnej uroczystości w jastrzębskiej komendzie.

  - Nasza komenda w zeszłym roku była wysoko oceniana wśród śląskich jednostek, więc te trendy należy utrzymać. Będę nadzorował pion kryminalny i walki z przestępczością gospodarczą - wyjaśnił nam nowy zastępca Kazimierza Satławy, komendanta jastrzębskiej policji.

  Justyński w policji pracuje od 14 lat. Z początku w wydziale kryminalnym wodzisławskiej komendy, później w Jastrzębiu Zdroju, m.in. w zespole dyżurnych. Po 2001 roku został zastępcą naczelnika sekcji prewencji, do Skoczowa przeszedł natomiast 16 marca ub. roku. Jest wszechstronnie wykształcony. Ukończył Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie, później prawo na Uniwersytecie Wrocławskim, a także dwie podyplomówki: pedagogiczną na Uniwersytecie Śląskim i zarządzanie zasobami ludzkimi.

  Nadkomisarz Justyński zajął miejsce Krzysztofa Mancewicza, który z kolei został szefem policji powiatowej w Cieszynie.

  Zastępca komendanta, jak na rasowego policjanta przystało, ceni sobie dbałość o kondycję fizyczną.

  - Dużo czasu spędzam na siłowni i basenie. Moją pasją są sztuki walki, trenuję ze znajomymi m.in. kung-fu i kick-boxing - mówi. Mieszka w Jastrzębiu. Ma żonę Elżbietę i 8-letniego syna Dawida.

  Sonda

  Czy wiedząc o aferze w łódzkim pogotowiu bałbyś się wezwać karetkę?

  • Nie, nie wszyscy lekarze są przestępcami (53%)
  • Bałbym się, ale i tak w razie np. wypadku nie miałbym innego wyjścia (35%)
  • Tak, straciłem zaufanie do pogotowia ratunkowego (12%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.