Wybierz region

Wybierz miasto

  Nowym prokuratorem rejonowym w mieście został Jacek Rzeszowski

  Autor: (toms)

  2006-03-24, Aktualizacja: 2006-03-24 14:29 źródło: Dziennik Zachodni

  Nowym prokuratorem rejonowym w mieście został Jacek Rzeszowski, dotychczasowy zastępca odwołanej prokurator Izabeli Dydowicz. - Nie jestem nikim nowym w tej prokuraturze, znam jej zalety i problemy - mówi nowy szef.

  Nowym prokuratorem rejonowym w mieście został Jacek Rzeszowski, dotychczasowy zastępca odwołanej prokurator Izabeli Dydowicz.

  - Nie jestem nikim nowym w tej prokuraturze, znam jej zalety i problemy - mówi nowy szef. Rzeszowski zapowiada zmiany w jastrzębskiej prokuraturze, choć nie będą one rewolucyjne.

  - Chcę utworzyć zespół prokuratorów śledczych, który będzie się zajmował najpoważniejszymi przestępstwami gospodarczymi - mówi Jacek Rzeszowski. - Decyzja w tej sprawie została już podjęta, pozostała tylko kwestia obsady.

  Na razie prokurator nie chciał powiedzieć, ilu z dwunastu pracujących w Jastrzębiu prokuratorów miałoby pracować w nowym zespole. - Mam swoich kandydatów, ale za wcześnie na szczegóły - dodaje Rzeszowski.

  Nie wiadomo również, kto zostanie jego zastępcą.

  - Moja rola skończyła się na zaproponowaniu kandydatury. Decyzja ma zostać pojęta do końca marca - mówi prokurator rejonowy. Prokuratura w Jastrzębiu pod nowymi rządami ma szybciej rozwiązywać prowadzone przez nią sprawy.

  - Choć trzeba zaznaczyć, że nie wszystkie sprawy da się prowadzić szybko. Przypominam, że prowadziliśmy sprawy dotyczące tragedii na kopalniach. W takich postępowaniach trzeba długo czekać na ekspertyzy biegłych - przypomina Rzeszowski.

  Tempa mają nabrać śledztwa, które w mieście uchodzą za aferalne. - Już w kwietniu powinien do sądu trafić akt oskarżenia w sprawie dachu nad targowiskiem w Jastrzębiu - mówi Rzeszowski.

  Prokurator nie zamierza wprowadzać zmian kadrowych.

  Izabela Dydowicz, dotychczasowy prokurator rejonowy, w dalszym ciągu będzie pracować w Jastrzębiu. Sama poprosiła o pozostawienie jej w tej jednostce. Odwołana prokurator automatycznie stała się prokuratorem okręgowym. - Będzie więc niejako delegowana tam do pracy - wyjaśnia prokurator Michał Szułczyński z Prokuratury Okręgowej w Gliwicach.


  Jacek Rzeszowski rozpoczął swoją przygodę z prokuraturą w 1990 roku. Na początku pracował w Prokuraturze Rejonowej w Wodzisławiu Śląskim, natomiast później został oddelegowany po prokuratury okręgowej, by w końcu w roku 2000 trafić do Jastrzębia. Od razu został zastępcą prokuratora rejonowego.

  Sonda

  Czy wiedząc o aferze w łódzkim pogotowiu bałbyś się wezwać karetkę?

  • Nie, nie wszyscy lekarze są przestępcami (53%)
  • Bałbym się, ale i tak w razie np. wypadku nie miałbym innego wyjścia (35%)
  • Tak, straciłem zaufanie do pogotowia ratunkowego (12%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.