Wybierz region

Wybierz miasto

  Obława na złodziei samochodu, policjant ranny

  Autor: www.policja.katowice.pl

  2006-03-22, Aktualizacja: 2006-03-22 08:42 źródło: Naszemiasto.pl

  Rybniccy policjanci poszukują czterech mężczyzn, którzy wczoraj około 21.40 z ulicy Kraszewskiego skradli seata leona. Policję powiadomił właściciel, który widział moment kradzieży.

  Rybniccy policjanci poszukują czterech mężczyzn, którzy wczoraj około 21.40 z ulicy Kraszewskiego skradli seata leona. Policję powiadomił właściciel, który widział moment kradzieży. Na drogach wyjazdowych z Rybnika natychmiast zostały wystawione policyjne blokady.

  Około 22.00 na ulicy Gliwickiej policjanci zauważyli zbliżające się dwa pojazdy – poszukiwanego seata leona i pilotujące go audi. Samochody zatrzymały się przed blokadą.

  Z seata wysiadło trzech mężczyzn, którzy uciekli do pobliskiego lasu. Kierowca audi usiłował zawrócić. Podczas tego manewru potrącił policjanta. Funkcjonariusze oddali kilka strzałów za uciekającym przestępcą. Mężczyzna po przejechaniu kilkudziesięciu metrów zatrzymał się i również uciekł do lasu.

  W poszukiwaniach sprawców udział bierze ponad 100 policjantów z Rybnika, Gliwic i Oddziału Prewencji KWP w Katowicach, w tym przewodnicy z psami tropiącymi. Do działań użyty został także śmigłowiec z kamerą termowizyjną. Potrąconego przez przestępców policjanta, z obrażeniami kręgosłupa i ręki, przewieziono do szpitala. Zdaniem lekarzy życiu rannego nie zagraża niebezpieczeństwo. Poszukiwania sprawców trwają...

  Sonda

  Czy wiedząc o aferze w łódzkim pogotowiu bałbyś się wezwać karetkę?

  • Nie, nie wszyscy lekarze są przestępcami (53%)
  • Bałbym się, ale i tak w razie np. wypadku nie miałbym innego wyjścia (35%)
  • Tak, straciłem zaufanie do pogotowia ratunkowego (12%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.