Wybierz region

Wybierz miasto

  Protest przeciwko protestowi

  Autor: miks

  2001-04-23, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  Prawie 2500 mieszkańców Jastrzębia Zdroju oficjalnie popiera budowę w mieście supermarketów. - To nasza odpowiedź na petycje osób domagających się zakazu powstawania dużych sklepów w Jastrzębiu.

  Prawie 2500 mieszkańców Jastrzębia Zdroju oficjalnie popiera budowę w mieście supermarketów. - To nasza odpowiedź na petycje osób domagających się zakazu powstawania dużych sklepów w Jastrzębiu. Nie chcemy skłócać lokalnej społeczności, ale prawda jest taka, że wielu osobom supermarkety nie przeszkadzają - uważają podpisani pod listem intencyjnym w tej sprawie jastrzębianie.


  Pomysłodawcą akcji jest Sławomir Bienert, pełnomocnik spółki ,Lokator", do której należał teren w centrum miasta, gdzie teraz powstaje duży market. - Zapytałem swoich znajomych, a oni swoich znajomych, i wyszło na to, że supermarkety im nie przeszkadzają. Jeśli głośno protestują przeciwnicy, to musieli się ujawnić także zwolennicy - tłumaczy Sławomir Bienert. - Niechętnych marketom nikt nie zmusza, by robili w nich zakupy. Nie chcą, to nie idą. Ale protestowanie na ulicy to nie jest dobry pomysł. Każda wojna i tak przecież musi się zakończyć pokojem, po co więc wyzywać się od przestępców i złodziei? - mówi Bienert, nawiązując do ubiegłomiesięcznego protestu ulicznego przeciwników rozbudowy w centrum Jastrzębia dużego domu handlowego.


  Listy z podpisami mieszkańców opowiadających się za inwestowaniem w mieście dużych firm trafiły już do urzędu miasta. - To nie jest tak, że przed granicami Jastrzębia czeka kolejka inwestorów z walizkami pieniędzy. Jeśli miasto ma przeżyć, to musi się otworzyć - dodaje Sławomir Bienert. Sprawa powstawania w Jastrzębiu sklepów wielkopowierzchniowych i protestów obydwu stron będzie rozpatrywana na najbliższej sesji Rady Miejskiej.

  Sonda

  Czy wiedząc o aferze w łódzkim pogotowiu bałbyś się wezwać karetkę?

  • Nie, nie wszyscy lekarze są przestępcami (53%)
  • Bałbym się, ale i tak w razie np. wypadku nie miałbym innego wyjścia (35%)
  • Tak, straciłem zaufanie do pogotowia ratunkowego (12%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.