Wybierz region

Wybierz miasto

  Reorganizacja w ligach piłkarskich?

  Autor: (ag)

  2006-03-03, Aktualizacja: 2006-03-03 08:56 źródło: Dziennik Zachodni

  Od 2008 roku miałby obowiązywać nowy kształt piłkarskich rozgrywek ligowych - o projekcie przygotowywanym przez PZPN poinformował prezes Łódzkiego Związku Piłki Nożnej Edward Potok.

  Od 2008 roku miałby obowiązywać nowy kształt piłkarskich rozgrywek ligowych - o projekcie przygotowywanym przez PZPN poinformował prezes Łódzkiego Związku Piłki Nożnej Edward Potok. Zmiany nie dotyczyłyby Orange Ekstraklasy, lecz niższych szczebli.

  - Według projektu, który zostanie zaprezentowany oficjalnie 30 marca na posiedzeniu zarządu PZPN, obecna ekstraklasa nadal będzie liczyć 16 drużyn. Druga liga ma zmienić nazwę i będzie występowała pod szyldem pierwszej ligi. Zagra w niej od 16 do 18 zespołów - powiedział Potok. Trzecia liga, złożona obecnie z czterech grup, zgodnie z planami PZPN, ma być drugą ligą z dwiema grupami po 16 zespołów.

  Zdaniem Potoka, taki system rozgrywek powinien przyczynić się do poprawy poziomu meczów ligowych. Potok zwraca również uwagę na inny aspekt proponowanych zmian. - Kluby, które obecnie grają w trzeciej lidze, będą mogły zaoferować potencjalnym sponsorom reklamę nie tylko we własnym okręgu, ale w całej Polsce - dodał.

  Zmiany mają też dotknąć zespołów z czwartej ligi, które obecnie podzielone są na 19 grup. Według projektu PZPN, w trzeciej lidze zespoły będą podzielone na 16 lub osiem grup.  Komentarz DZ

  Mydlenie oczu

  Tego typu zmiany przeprowadzono już w siatkówce, piłce ręcznej, hokeju na lodzie, koszykówce. Korzyści dla klubów były w każdym przypadku mniej więcej podobne, czyli żadne. Założenie, że trzecia liga to druga liga, a czwarta to trzecia jest klasycznym mydleniem oczu, tylko nie wiadomo czyich. Sponsorów? Oni i tak wiedzą doskonale, co im się opłaca, a co nie. Kibiców? Nie przybyło ich na obiektach sportowych tylko dlatego, że dokonano zmian nazewnictwa poszczególnych klas rozgrywkowych. Jeśli wiele klubów Orange Ekstraklasy i dzisiejszej II ligi teraz klepie biedę, to na czym opierać nadzieję, że po zmianach przybędzie im pieniędzy?

  Sonda

  Czy wiedząc o aferze w łódzkim pogotowiu bałbyś się wezwać karetkę?

  • Nie, nie wszyscy lekarze są przestępcami (53%)
  • Bałbym się, ale i tak w razie np. wypadku nie miałbym innego wyjścia (35%)
  • Tak, straciłem zaufanie do pogotowia ratunkowego (12%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.