Wybierz region

Wybierz miasto

  Siatkarze przed play off

  Autor: (l. jaź.)

  2006-03-08, Aktualizacja: 2006-03-07 19:51 źródło: Dziennik Zachodni

  Po pierwszej rundzie Polskiej Ligi Siatkówki na czołowych miejscach uplasowały się zespoły, które wcześniej wymieniane były w gronie faworytów. Niespodzianek nie było za wiele.

  Po pierwszej rundzie Polskiej Ligi Siatkówki na czołowych miejscach uplasowały się zespoły, które wcześniej wymieniane były w gronie faworytów. Niespodzianek nie było za wiele. Największą sprawili siatkarze Politechniki Warszawa, pokonując PZU AZS Olsztyn oraz Resovii, wygrywając z Jastrzębskim Węglem. Najrówniejszym zespołem była Skra Bełchatów, choć mistrz Polski przegrał mecze z Częstochową i Jastrzębiem. Podopieczni Ireneusza Mazura pozostają jednak nadal jednym z głównych kandydatów do tytułu mistrzowskiego.

  Apetyty na złoty medal mają także zawodnicy Jastrzębskiego Węgla. Początek sezonu w ich wykonaniu nie był zbyt udany, więc w obawie, że cel postawiony przed zespołem nie zostanie zrealizowany, rozwiązano kontrakt z Igorem Prielożnym. Nowym trenerem został Ryszard Bosek i pod jego wodzą - poza niefortunnym meczem w Rzeszowie - zespół spisuje się znakomicie.

  To samo można powiedzieć o drużynie Edwarda Skorka. W Częstochowie zbudowano ciekawy zespół. Pozyskani Amerykanie szybko się weń wkomponowali i wspólnie tworzą zgrany kolektyw.

  - W drużynie panuje wspaniała atmosfera, tworzymy jedną rodzinę - zapewnia trener Skorek. - Wszyscy podchodzą do obowiązków rzetelnie, ciężko pracują, a to, jak widać, przynosi efekty. Szkoda, że już w półfinale częstochowianie, jeśli przejdą pierwszą fazę play off, trafią na drużynę z Jastrzębia. Przy innym układzie mogliśmy mieć dwie drużyny w finale. W walce o medale powinna liczyć się także drużyna PZU AZS Olsztyn, choć naszpikowna gwiazdami drużyna spisuje się poniżej możliwości.

  Ciekawie zapowiada się rywalizacja o utrzymanie. Spotkają się dwa najsłabsze zespoły: Joker Piła i Polska Energia Sosnowiec. Drużynie z Piły nie pomogło nawet zwycięstwo w ostatnim meczu z fatalnie spisującym się w końcówce rundy Mostostalem.

  - Ale to zwycięstwo było potrzebne mojemu zespołowi w sferze psychicznej - przekonuje trener Dariusz Luks. Jest też dobrym prognostykiem przed meczami z Sosnowcem.

  W Sosnowcu też nie składają broni. Podopieczni Radosława Panasa wyjechali na 10-dniowy obóz do Milicza, by w spokoju przygotować się do decydujących zmagań.

  - Skupimy się na szlifowaniu formy - zdradza plany zgrupowania szkoleniowiec. - Kilkudniowa izolacja od świata pozwoli na pełną koncentrację przed meczami z Jokerem.

  W drugim etapie walki o mistrzostwo Polski siatkarzy nie można sobie już pozwolić na porażkę, bo może ona mieć przykre konsekwencje. Dobrze zdają sobie z tego sprawę siatkarze oraz ich trenerzy i to gwarantuje wielkie emocje.
  Pary ćwierćfinałowe

  (do trzech zwycięstw)


  1. Skra Bełchatów - Gwardia Wrocław

  2. PZU AZS Olsztyn - AKS Resovia

  3. Wkręt-Met Domex AZS Częstochowa - Politechnika Warszawa

  4. Jastrzębski Węgiel - Mostostal Kędzierzyn Koźle

  Mecze: 10-11.03, rewanże 17.03 i ew. 18. -21.03.

  Półfinały

  1. Zwycięzcy 1 i 2 pary

  2. Zwycięzcy 3 i 4 pary

  Mecze: 24-25.03, 31.03 i ew. 1.04

  O 3. miejsce

  Przegrani w półfinałach

  Mecze: 7-8.04, 21.04 i ew. 22.04 i 27.04.

  FINAŁ

  Zwycięzcy półfinałów

  Mecze: 7-8.04, 21.04 i ew. 22.04 i 27.04.  O utrzymanie

  (do czterech zwycięstw)


  Joker Piła - Polska Energia Sosnowiec

  Mecze: 18.03, 25.03, 31.03. 1.04. ew. 7-8.054, 22.04.

  Zwycięzca zagra jeszcze baraż o miejsce w PLS z drugą drużyną I ligi.

  Sonda

  Czy wiedząc o aferze w łódzkim pogotowiu bałbyś się wezwać karetkę?

  • Nie, nie wszyscy lekarze są przestępcami (53%)
  • Bałbym się, ale i tak w razie np. wypadku nie miałbym innego wyjścia (35%)
  • Tak, straciłem zaufanie do pogotowia ratunkowego (12%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.