Wybierz region

Wybierz miasto

  Szachiści po piątej sesji

  Autor: (adr)

  2006-03-02, Aktualizacja: 2006-03-02 09:59 źródło: Dziennik Zachodni

  Dużym zainteresowaniem cieszyła się piąta sesja Jastrzębskiej Ligi Szachowej Juniorów. W zmaganiach uczestniczyło 69 szachistów i szachistek z Polski, Czech i Słowacji.

  Dużym zainteresowaniem cieszyła się piąta sesja Jastrzębskiej Ligi Szachowej Juniorów. W zmaganiach uczestniczyło 69 szachistów i szachistek z Polski, Czech i Słowacji. Jeszcze przed rozpoczęciem turnieju zaproszeni goście wręczyli nagrody ufundowane zwycięzcom poprzedniej sesji szachowej. Później zaczęła się rywalizacja. W grupie A Marcin Matusiak odniósł pewne zwycięstwo, tracąc tylko pół punktu.
  Za zdobycie pierwszego miejsca otrzymał 100 dużych punktów i wraz ze zgromadzonymi w sumie 413 punktami został liderem ligi. W punktacji generalnej drugie miejsce zajmuje Siber Martin (405). Teraz był czwarty. Trzecie miejsce zajmuje Zbigniew Marcinowski (385). Na ostatniej sesji zajął trzecie miejsce.

  W grupie B pewny awans wywalczyli zawodnicy UKS Pionier: Paweł Rydzewski (8,5 punkta) i Tomasz Łakota Tomasz (8). Trzeci był Jerzy Novak z SK Slavia Orlova (6). Ci zawodnicy w czasie następnej sesji zagrają w grupie A.

  Kolejna runda odbędzie się 11 marca. UKS Pionier zaprasza wszystkich miłośników królewskiej gry do udziału w lidze.

  Sonda

  Czy wiedząc o aferze w łódzkim pogotowiu bałbyś się wezwać karetkę?

  • Nie, nie wszyscy lekarze są przestępcami (53%)
  • Bałbym się, ale i tak w razie np. wypadku nie miałbym innego wyjścia (35%)
  • Tak, straciłem zaufanie do pogotowia ratunkowego (12%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.