Wybierz region

Wybierz miasto

  Tomasz Frankowski Piłkarzem Roku

  Autor: (ag)

  2006-03-18, Aktualizacja: 2006-03-17 19:57 źródło: Dziennik Zachodni

  Tomasz Frankowski został laureatem 39. plebiscytu czytelników "Sportu" na piłkarza roku 2005. Wyprzedził on Euzebiusza Smolarka, Macieja Żurawskiego, Jerzego Dudka, Artura Boruca, Mirosława Szymkowiaka, Grzegorza ...

  Tomasz Frankowski został laureatem 39. plebiscytu czytelników "Sportu" na piłkarza roku 2005. Wyprzedził on Euzebiusza Smolarka, Macieja Żurawskiego, Jerzego Dudka, Artura Boruca, Mirosława Szymkowiaka, Grzegorza Piechnę, Radosława Sobolewskiego, Jacka Krzynówka i Marcina Baszczyńskiego.

  Za Frankowskim przemówiły głównie jego gole, zwłaszcza te, które zdobył w ubiegłym roku dla reprezentacji kraju w meczach eliminacji mistrzostw świata. Ale nie zapomniano również o tych, które decydowały o ligowych zwycięstwach Wisły czy - w drugiej połowie roku - hiszpańskiego Elche. Obecnie jest już zawodnikiem II-ligowego klubu angielskiego Wolverhampton. Po trudnym początku wiele zdaje się wskazywać na to, że "Franek" staje już twardo na nogi również w nowym otoczeniu.

  Laureat nie mógł przybyć na uroczystą galę, która w miniony czwartek odbyła się w katowickiej restauracji "Chopin". Swoją radością podzielił się z obecnymi na gali w krótkiej filmowej relacji. - To największy zaszczyt i największa radość dla piłkarza, gdy jest doceniany przez kibiców. Przecież dla nich się gra - mówił m.in. Tomasz Frankowski.

  Ale reprezentacja polskiego środowiska piłkarskiego i tak była tam wyjątkowo silna. Nie zabrakło prezesa PZPN, Michała Listkiewicza, trenera Pawła Janasa, szefa Sportfive Andrzeja Placzyńskiego, Gerarda Cieślika, Antoniego Piechniczka, Henryka Kasperczaka. Były i inne legendy polskiej, m.in. w osobach Huberta Kostki, Stanisława Oślizły i Jana Furtoka, obecni i byli trenerzy śląskich drużyn ligowych, m.in. Ryszard Komornicki, Waldemar Fornalik, Jacek Zieliński, Robert Moskal... Wymieniać można by jeszcze bardzo długo. Tak samo, jak i tematy, o których dyskutowano. Oficjalnie i nieco mniej... A prezes Listkiewicz apelował do całego śląskiego środowiska: - Zróbmy wspólnie wszystko, by na pożegnalnym meczu kadry przed finałami MŚ na Stadionie Śląskim z Kolumbią, który odbędzie się 30 maja, zgromadził się komplet publiczności. Należy się to rodzinom ofiar katastrofy, dla których zagrają piłkarze.

  Spotkanie w "Chopinie" stało się również okazją do wręczenia "Kryształowego gwizdka" dla najlepszego sędziego sezonu. Został nim Grzegorz Gilewski z Radomia.

  Sonda

  Czy wiedząc o aferze w łódzkim pogotowiu bałbyś się wezwać karetkę?

  • Nie, nie wszyscy lekarze są przestępcami (53%)
  • Bałbym się, ale i tak w razie np. wypadku nie miałbym innego wyjścia (35%)
  • Tak, straciłem zaufanie do pogotowia ratunkowego (12%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.