Wybierz region

Wybierz miasto

  "Wiosenne" kłopoty - ciąg dalszy

  Autor: (ag, r. mus., jac)

  2006-03-08, Aktualizacja: 2006-03-08 09:56 źródło: Dziennik Zachodni

  Nasz wtorkowy tekst o problemach śląskich drugoligowców, którzy solidarnie zadeklarowali, że chcą przełożyć swoje mecze ze względu na zimową aurę, uprzedził nieco decyzję PZPN o przeniesieniu całej 18 kolejki na inny ...

  Nasz wtorkowy tekst o problemach śląskich drugoligowców, którzy solidarnie zadeklarowali, że chcą przełożyć swoje mecze ze względu na zimową aurę, uprzedził nieco decyzję PZPN o przeniesieniu całej 18 kolejki na inny termin. Wydany wczoraj komunikat brzmi: "Na posiedzeniu w dniu 7 marca Wydział Gier, po zapoznaniu się z informacjami o stanie boisk klubów drugiej ligi oraz biorąc pod uwagę prognozę pogody na najbliższe dni, podjął decyzję o przełożeniu meczów 18. kolejki rozgrywek drugiej ligi z 10/11 marca na środę 19 kwietnia.

  Gospodarze zobowiązani są do wyznaczenia godziny rozpoczęcia spotkań i powiadomienia Departament Rozgrywek oraz drużyny gości".

  Warto jednak odnotować, że futbolowym władzom nie spodobała się kolejność działań podjętych przez niektóre kluby, w tym Szczakowiankę Jaworzno, która powiadomiła już Piasta Gliwice, że spotkanie zostanie przełożone. - To nie są rozgrywki, jak to się mówi na Śląsku "wasz plac na nasz plac", tylko regularna liga, którą prowadzi PZPN. Dlatego nie możemy przyjąć do wiadomości postępowania, w myśl którego kluby najpierw same dochodzą do wniosku, że gra nie ma sensu, ustalają termin, w którym mogą się spotkać, a dopiero później informują Związek - oświadczył rzecznik PZPN, Michał Kocięba.

  Ale też "centrala" zdawała sobie sprawę, że sytuacja na wielu boiskach - nie tylko w naszym regionie - nie pozostawia złudzeń co do możliwości rozegrania zaplanowanych meczów.

  Trener Ruchu Marek Wleciałowski mówi: - Najważniejsze jest zdrowie zawodników, a gra na twardej i śliskiej murawie narażałaby ich na kontuzję. Cieszę się więc, że z Widzewem zagramy nieco później, ale za to w normalnych warunkach.

  Przypomnijmy, że wniosek o przełożenie spotkania wysłało także Podbeskidzie Bielsko-Biała (w sobotę miało grać z Zagłębiem Sosnowiec).
  Odra czeka
  Nadal nie wiadomo, czy dojdzie do sobotniego meczu pomiędzy Odrą Wodzisław a Górnikiem Zabrze. Wczoraj stadion przy ulicy Bogumińskiej wizytował delegat z ramienia PZPN Waldemar Podsiadło.
  – Nie mam jeszcze raportu z tej wizytacji, ale jeśli zajdzie konieczność przełożenia meczu, to taka decyzja zapadnie – zapewnił dyrektor Ekstraklasy Marcin Stefański.
  Decyzja prawdopodobnie zapadnie dzisiaj.

  Sonda

  Czy wiedząc o aferze w łódzkim pogotowiu bałbyś się wezwać karetkę?

  • Nie, nie wszyscy lekarze są przestępcami (53%)
  • Bałbym się, ale i tak w razie np. wypadku nie miałbym innego wyjścia (35%)
  • Tak, straciłem zaufanie do pogotowia ratunkowego (12%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.