Wybierz region

Wybierz miasto

  Żory: Dyspozytor pod kontrolą

  Autor: (toms)

  2006-03-22, Aktualizacja: 2006-03-21 18:36 źródło: Dziennik Zachodni

  Od dziś wszystkie rozmowy telefoniczne w żorskim pogotowiu są rejestrowane przez specjalne urządzenie. - Zamontowano je dla bezpieczeństwa pacjentów i pracowników pogotowia - mówi Witold toms)Nowak, dyrektor placówki.

  Od dziś wszystkie rozmowy telefoniczne w żorskim pogotowiu są rejestrowane przez specjalne urządzenie. - Zamontowano je dla bezpieczeństwa pacjentów i pracowników pogotowia - mówi Witold toms)Nowak, dyrektor placówki. - Zdarzało się, że pacjenci mieli pretensje do dyspozytora, że za późno wysłał pogotowie, lub że nikt nie odbierał telefonu, czy też zbagatelizował wezwanie - tłumaczy Nowak.


  - Teraz zawsze będzie można sprawdzić kto i kiedy dzwonił i wyjaśnić konfliktową sytuację - dodaje Nowak. Do tej pory w pogotowiu nagrywano tylko rozmowy przychodzące. Teraz będą nagrywane wszystkie rozmowy telefoniczne, łącznie z rozmowami prowadzonymi przez krótkofalówki, za pomocą których porozumiewają się wszystkie służby.

  Urządzenie zostało zakupione przez miasto w ramach wyposażenia Powiatowego Centrum Powiadamiania Ratunkowego. - Dzięki temu można będzie lepiej ocenić pracę działań podjętych przez wszystkie służby w chwili jakiegoś zagrożenia - powiedział Tomasz Górecki, rzecznik prasowy urzędu miejskiego w Żorach. - Będzie można również prześledzić reakcję służb i w przypadku błędów, wyeliminować je w przyszłości - dodaje Górecki. Nie będzie też mowy o głupich kawałach i fałszywych alarmach. Nagrania pozwolą szybko ustalić dowcipnisia.

  Sonda

  Czy wiedząc o aferze w łódzkim pogotowiu bałbyś się wezwać karetkę?

  • Nie, nie wszyscy lekarze są przestępcami (53%)
  • Bałbym się, ale i tak w razie np. wypadku nie miałbym innego wyjścia (35%)
  • Tak, straciłem zaufanie do pogotowia ratunkowego (12%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.