W Bielsku-Białej polska premiera wystawy "Wildlife Photographer of the Year 2014/ Fotografia dzikiej przyrody 2014

Od dziś w Galerii Bielskiej BWA można oglądać zapierające dech w piersiach fotografie dzikiej przyrody. Wystawa jest pokłosiem konkursu organizowanego przez Natural History Museum w Londynie i BBC Worldwide. Prezentuje 100 zdjęć wybranych przez jury spośród ponad 40 tys. fotografii nadesłanych na konkurs przez kilka tysięcy fotografów z ponad 90 krajów.

- Zdjęcia dzikiej przyrody wykonywane są w naturalnych plenerach na wszystkich kontynentach - informują organizatorzy. Niezwykłe fotografie są wynikiem wnikliwej obserwacji flory i fauny, często wielomiesięcznego podążania tropami dzikich zwierząt.

Będąc w Galerii BWA warto dłużej zatrzymać się przy czarno-białym zdjęciu Michaela Nicholsa z USA. Wykonana w technice podczerwieni fotografia ukazuje śpiące lwice z młodymi, odpoczywające na skałach w Parku Narodowym Serengeti w Tanzanii. Właśnie za tą fotografię Michael Nichols otrzymał nagrodę główną i tytuł Fotograf Dzikiej Przyrody 2014.

Co ciekawe, jubileuszowa, 50 edycja popularnej światowej wystawy "Wildlife Photographer of the Year 2014/ Fotografia dzikiej przyrody 2014" swoją polską premierę ma właśnie w Galerii Bielskiej BWA w Bielsku-Białej. Następnie zobaczą ją widzowie w 11 polskich miastach m.in. w Szczecinie, Wrocławiu, Sopocie, Warszawie, Toruniu i Bytomiu. W Polsce wystawa gości po raz 13. W Galerii Bielskiej BWA prezentowana jest od 2004 roku za każdym razem przyciągając rekordową ilość zwiedzających. A dzięki Zakładom Tłuszczowym Bielmar w Bielsku-Białej wstęp na wystawę jest bezpłatny.

Otwarcie wystawy dziś, w piątek 2 stycznia o godz. 18.00. Warto wiedzieć, że na czas trwania ekspozycji galeria wydłuża godziny otwarcia - od poniedziałku do piątku czynna jest od 8. do 18, w weekendy od 10. do 18. Wystawa trwa do 30 stycznia.

Wydarzenia Kulturalne | Wiadomości Kulturalne

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!