Ciekawe propozycje dla bezrobotnych

Dokładnie 254 osoby w tym roku mogą się zgłosić do wykonywania tzw. prac społecznie użytecznych. Osoby te zostaną skierowane m.in. do schroniska dla zwierząt, żłobka, Jastrzębskich Zakładów Komunalnych oraz miejskich szkół i przedszkoli.

Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij
- To doskonała forma na aktywizację zawodową dla osób bezrobotnych - mówi nam Teresa Bac, zastępca dyrektora jastrzębskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. - Ofertę takiej pracy kierujemy przede wszystkim do osób, które są zarejestrowane jako osoby bezrobotne w jastrzębskim urzędzie pracy, a także korzystają z naszej opieki - dodaje Teresa Bac. Jeśli ktoś jest zainteresowany podjęciem takiego zajęcia i spełnia powyższe wymagania, może się zgłosić do swojego pracownika socjalnego lub urzędu pracy.
Roboty może zacząć właściwie od zaraz, bo akcja rozpoczyna się w marcu. W tym roku OSP przeznaczy na ten cel 800 tysięcy złotych.
Jeśli nie korzystacie z pomocy OSP w Jastrzębiu, ale jesteście bezrobotni i też chcecie stanąć na nogi, urząd pracy przygotował również inną ofertę, żeby rozpocząć pracę.
∨ Czytaj dalej

W placówce jeszcze do 16 marca będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie rozpoczęcia działalności gospodarczej. Jeśli więc macie pomysł na własny biznes, ruszajcie do urzędu.
- W zależności od rodzaju działalności, osoba ubiegająca się o dofinansowanie może liczyć nawet na 15 tysięcy złotych bezzwrotnej pomocy. Pod warunkiem, że co najmniej przez rok firma utrzyma się na rynku - mówią w urzędzie.
Więcej informacji o dotacjach można uzyskać dzwoniąc pod numer: 32-4753012. Wnioski konieczne do wypełnienia można znaleźć również na stronie internetowej urzędu. - Warto jednak wcześniej zadzwonić do nas i dowiedzieć się, jak należy go wypełnić - zachęcają pracownicy urzędu.

Więcej na temat

Komentarze (0)

avatar

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Wybierz kategorię