Miasto wyłoniło wykonawcę budowy pierwszego etapu Drogi Głównej Południowej, która docelowo połączy Jastrzębie, Wodzisław Śląski, Pszów i Rydułtowy ze zjazdem autostrady A1 w Mszanie. W Jastrzębiu jej granicę wyznacza odcinek DW 933, biegnący od ulicy Pszczyńskiej do węzła autostrady. Będzie to największa inwestycja drogowa w historii miasta. Współfinansuje ją Unia Europejska.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Przetarg wygrało konsorcjum kilku firm, które zaoferowało realizację zamówienia za kwotę ponad 53 mln zł. - Jeśli nie będzie żadnych odwołań, prace ruszą w ciągu najbliższych tygodni - zapowiada Katarzyna Wołczańska, rzeczniczka jastrzębskiego magistratu.

Pierwszy etap DGP obejmuje odcinek o długości ponad trzech kilometrów.

Od dnia podpisania umowy z miastem na jego budowę firmy będą miały ponad dwa lata czasu. - Prace ruszą od strony Pawłowic, wzdłuż ulicy Pszczyńskiej. Na wykonanie drugiego etapu DGP, obejmującego odcinek liczący ponad 5 km, przetarg zostanie ogłoszony za kilka miesięcy - dodaje Katarzyna Wołczańska.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!