Objazd odbywa się ulicami: Słoneczną, Broniewskiego i al. Jana Pawła II. Roboty odbywają się na długości ponad 1100 metrów

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Drogowcy zamknęli dla ruchu ulicę 11 Listopada na odcinku od skrzyżowania z ulicą Leśną do ronda Sikorskiego i apelują do kierowców wjeżdżających do miasta o ostrożność. – Objazd odbywa się ulicami: Słoneczną, Broniewskiego i al. Jana Pawła II. Roboty odbywają się na długości ponad 1100 metrów – wyjaśnia Katarzyna Wołczańska, rzecznik jastrzębskiego urzędu miasta.
Inwestycja jest bardzo ważna dla całego regionu. Droga ta prowadzi ruch poprzez centrum miasta do granicy państwa z Republiką Czeską, a także wyprowadza ruch na drogę wojewódzką nr 933, w kierunku Rybnika i Katowic.
– W przyszłości stanowić będzie również dogodne połączenie z autostradą A1. Modernizacja ul. 11 Listopada będzie kosztować prawie 6 mln zł. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską – wyjaśnia Katarzyna Wołczańska. 
Pieniędzy wystarczy także na wyremontowanie ulicy Prostej z włączeniem do al. Jana Pawła II oraz Leśnej, a także dróg dojazdowych do ulicy 11 Listopada. Zakres prac obejmie również budowę nowego i przebudowę istniejących chodników i ścieżki rowerowej oraz wykonanie kanalizacji deszczowej.


Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!