W dniu 29 maja podczas Dni Dąbrowy Górniczej wręczono nagrody autorom najlepszych fotografii zgłoszonych do FotoKonkursu "Tajemnice Wody". Konkurs zorganizowało Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o. o. w Dąbrowie Górniczej z okazji Światowego Dnia Wody.

Od 22 marca mieszkańcy Dąbrowy Górniczej mogli zgłaszać swoje zdjęcia inspirowane wodą. Pula nagród pieniężnych do wygrania to ponad 6,5 tys. złotych. Zwycięzca zgarnął 2 tys. zł.

- Zdobycie pierwszego miejsca było dla mnie ogromnym zaskoczeniem. Przyznam, że pierwszy raz wzięłam udział w konkursie fotograficznym. Do udziału namówiła mnie przyjaciółka, przesyłając linki do strony internetowej dąbrowskich wodociągów. Zdjęcie zostało wykonane podczas wakacji na Mazurach, zainspirowana pięknem przyrody postanowiłam pokazać kontakt człowieka z wodą - mówi Martyna Adamik, której jury konkursowe przyznało pierwsze miejsce. - Fotografowanie jest moją pasją już od ponad pięciu lat i w przyszłości wiążę z nią plany zawodowe. A wygraną kwotę z radością przeznaczę na uzupełnienie wyposażenia fotograficznego - dodaje Martyna Adamik.

- Temat konkursu miał zachęcić do zupełnie innego spojrzenia na wodę, jako inspiracji do artystycznego potraktowania, podkreśleniu jej piękna i wszechobecności. Z całą pewnością udało się to osiągnąć. Otrzymaliśmy ok. 250 fotografii, a wśród nich dominowały krajobrazy, fotograficzne wspomnienia z ciekawych miejsc, doskonałe zbliżenia i zatrzymany w kadrze ruch wody - mówi Aneta Jabłońska, Kierownik Biura Spółki Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o. o. w Dąbrowie Górniczej. - Prace były oceniane w dwóch kategoriach, najlepsza fotografia w ocenie jury i najlepsza fotografia w ocenie internautów, bo na zgłoszone zdjęcia można było głosować na naszej stronie internetowej - dodaje Aneta Jabłońska.

W pracach Jury FotoKonkursu uczestniczyli: Andrzej Malinowski, Prezes Zarządu PWiK Sp. z o. o. w Dąbrowie Górniczej, Katarzyna Łata-Wrona, Prezes Okręgu Śląskiego Związek Polskich Artystów Fotografików, Iwona Wilk, Dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Pracy Twórczej w Dąbrowie Górniczej, Marcin Liberski, niezależny fotograf i nauczyciel fotografii, Krzysztof Szewczyk, fotograf niezależny, zajmujący się fotografią dokumentalną.

- To wspaniała inicjatywa, bo rozbudza aktywność młodych oraz starszych mieszkańców naszego miasta. Oceniając pracę mieliśmy wielką radość, ponieważ zaskoczyła nas pomysłowość uczestników, którzy wodę potrafili uchwycić w różnych nietypowych miejscach. Zdjęcia oceniane były nie tylko pod kątem jakości, ale przede wszystkim liczył się pomysł. - podkreśla Iwona Wilk, Dyrektor MOPT w Dąbrowie Górniczej, członek Jury.

- Przesłane prace były na bardzo zróżnicowanym poziomie, jednak wśród kilkuset zdjęć udało się wyłonić kilkanaście perełek. Strona artystyczna nagrodzonych i wyróżnionych zdjęć zachowuje ciekawy poziom od plastycznych poszukiwań, ujęć światła i cienia po reportażowe zdjęcia szalejącego sztormu - mówi Marcin Liberski, fotograf, członek Jury. - Konkurs to dobry sposób, aby pokazać, że popularność fotografii cyfrowej jako medium należy selekcjonować i starać się robić jak najlepsze zdjęcia, nie tylko wystawiać matrycę na działanie światła - podkreśla Marcin Liberski.


Więcej o konkursie na stronie internetowej www.pwik-dabrowa.pl


Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Więcej na temat: