PlusLiga siatkarzy: PGE Skra Bełchatów - Jastrzębski Węgiel 3:0 [ZDJĘCIA]

Leszek Jaźwiecki
Osłabiona drużyna Jastrzębskiego Węgla nie miała wiele do powiedzenia w konfrontacji z mistrzem Polski. Tym bardziej, że gospodarzem spotkania była Skra, która u siebie przegrała w tym sezonie tylko raz (z ZAKSĄ Kędzierzyn 8 października).

W drużynie z Jastrzębia, podobnie jak w meczu z Fartem Kielce, nie zagrali kontuzjowani Zbigniew Bartman i Michał Lasko. Zabrakło także Briana Thorntona, który z powodów rodzinnych wyjechał do USA.

Dla równowagi sił szkoleniowiec Skry dał odpocząć Bartoszowi Kurkowi, Miguelowi Angelowi Falasce oraz Danielowi Plińskiemu.

Mimo tych roszad w składzie Skra była zespołem zdecydowanie lepszym. Lepiej radziła sobie w obronie i ataku. To wystarczyło, aby wygrać spotkanie nie tracąc seta.

Goście mieli problemy ze skończeniem ataku. Słabiej radził sobie, wyraźnie stremowany, zastępujący Łaskę 19-letni Mateusz Malinowski.

Również Brazylijczyk Luciano Bożko nie potrafił skruszyć muru stawianego przez blok siatkarzy Skry. W tej sytuacji siła ataku opierała się głównie na Michale Kubiaku.

Gospodarze w drugim secie prowadzili już 24:21 i nic nie zapowiadało dodatkowych emocji.

Podopieczni Lorenzo Bernardiego odrobili stratę i stanęli nawet przed szansą wygrania seta. W decydującym momencie nie popisał się Ashlei Nemer i Skra zdołała się obronić.