GKS 1962 Jastrzębie pokonało Stomil Olsztyn. Z piekła do nieba... [ZOBACZCIE ZDJĘCIA]

Leszek Jaźwiecki
GKS 1962 Jastrzębie pokonało Stomil Olsztyn
GKS 1962 Jastrzębie pokonało Stomil Olsztyn GKS 1962 Jastrzębie
W zaległym meczu z 9. kolejki Fortuna 1. liga GKS 1962 Jastrzębie pokonało Stomil Olsztyn 2:1. Goście objęli prowadzenie w 13 min, gospodarze wyrównali w ciągu dwóch minut w drugiej połowie. Stomil cztery minuty przed końcem nie wykorzystał rzutu karnego.

W zaległym meczu z 9. kolejki Fortuna 1. liga GKS 1962 Jastrzębie pokonało Stomil Olsztyn 2:1.
Goście objęli prowadzenie w 13 min, gospodarze wyrównali w ciągu dwóch minut w drugiej połowie. Stomil cztery minuty przed końcem nie wykorzystał rzutu karnego.

Mecz ze Stomilem Olsztyn miał być rehabilitacją beniaminka z Jastrzębia za niespodziewaną porażkę
u siebie poniesioną w sobotę z Puszczą Niepołomice. Początkowo nic jednak na to zapowiadało, bo od 13 min piłkarze Stomilu prowadził 1:0. Dopiero w drugiej połowie piłkarze GKS 1962 zagrali tak jak tego sobie życzył trener, strzelili dwie bramki i trzy punkty zostały w Jastrzębiu.

Gospodarze byli faworytem tego spotkania, olsztynianie nie ukrywają swoich problemów finansowych i nieoficjalnie mówi sie, że mogą wycofać się nawet z rozgrywek. Potrafią jednak zaskakiwać, jak w meczach w Tychach i Bielsku-Białej skąd wywieźli komplet punktów.

Z Jastrzębia też mogli wyjechać w lepszych nastrojach. W 86. minucie przy stanie 2:1 dla gospodarzy sędzia główny dopatrzył się faulu Kacpra Kawuli w polu karnym i podyktował rzut karny dla Stomilu. Do piłki podszedł strzelec pierwszego gola dla gości Michał Góral jednak uderzył wysoko nad bramką.
Bramki dla gospodarzy padły w ciągu dwóch minut. Najpierw do wyrównania głową z kilku metrów doprowadził Adamek, a trzy minuty później fantastycznym strzałem w okienko prowadzenie GKS-owi dał Krzysztof Gancarczyk.

GKS 1962 Jastrzębie - Stomil Olsztyn 2:1 (0:1)
1:0 Michał Góral (12), 1:1 Kamil Adamek (72), 2:1 Krzysztof Gancarczyk (75)
GKS 1962: Drazik - Kulawiak (67. Weis), Kawula, Szymura, Gojny - Skórecki, Jaroszek, Tront, Gancarczyk, Jadach (67 Szczęch) - Adamek (89. Krakowczyk).
Stomil: 82. Piotr Skiba - Bucholc (82. Dziemidowicz), Sołowiej, Wełnicki, Kuban - Kun, Trojak, Głowacki, Jegliński (76. Stromecki), Lech (76. Tanczyk) - 99. Michał Góral.
żółte kartki: Skórecki, Szymura, Tront - Jegliński, Sołowiej, Bucholc.
sędziował: Paweł Malec (Łódź).