Ile miasta województwa śląskiego dostały z WOŚP? Oto konkretne kwoty

W niedzielę na ulicach znowu zobaczyliśmy wolontariuszy kwestujących na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sprawdzamy jak nasze miasta skorzystały z pieniędzy Fundacji WOŚP. Policzyliśmy, jakiej wartości sprzęt trafił do konkretnych miast. Kliknij w "zobacz galerię" i sprawdź!

Od 27 lat w styczniu rozgrywają się Finały WOŚP. W ciągu ostatnich 26 lat udało się uzbierać łącznie 951 mln złotych. To pieniądze, za które Fundacja WOŚP kupuje dla szpitali, placówek medycznych, straży pożarnych i innych służb ratowniczych sprzęt medyczny, dzięki któremu łatwiej jest ratować ludzkie życie, przeprowadzać masowe badania przesiewowe czy poprawiać komfort pacjentów przebywających w takich placówkach.
W tym roku pieniądze zebrane podczas finału, zostaną przeznaczone na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Specjalnie dla Państwa sprawdziliśmy, jak skorzystały z pieniędzy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy szpitale i inne placówki medyczne w naszym województwie. Klikając w zdjęcia naszej galerii, zobaczą Państwo sumy, jakie na sprzęt medyczny wydała Fundacja w konkretnym mieście naszego województwa.
Kto dostał najwięcej sprzętu za największą kwotę? Sprawdźcie. Ułożyliśmy zdjęcia w kolejności od miast, które dostały najmniej, do tych które otrzymały sprzęt za rekordowe kwoty.

AD

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

16.01.2019, 23:30

Do Jana To proszę mi powiedzieć, kto tu rzeczywiście pała nienawiścią, bo z tych wypowiedzi, to raczej Pan. A tak poza tym to każdy ma prawo do własnego zdania, poglądów i osądu i nie należy obrażać ludzi słownictwem Pana typu. Owsiak również używa słów nienawiści dziki kraj, itp niech popatrzmy co się dzieje na zachodzie i tam niech wykrzykuje to co w Polsce

15.01.2019, 19:26

Nie ma żadnego znaczenia które miasto i ile dostało, lub też nie. Bardziej ważne jest to iż to Państwo powinno dawać cały ten sprzęt na szpitale, na dzieci itd..nie wysługując się wośp.
A już zupełnie inną sprawą jest iż wośp powstał w czasach kiedy niby już była wolność. Wośp to była taka piąta kolumna wśród młodego pokolenia. I tyle w temacie.

15.01.2019, 15:11

Janek ty mi sie tu nie napinaj bo ci zylka peknie.A z tymi grozbami to kolego uwazaj.

15.01.2019, 08:49

Odezwał sie plantator buraków.Dzięki takim jak TY ten kraj wygląda jak wygląda.Kazda dobra inicjatywa jest zduszana w zarodku.Takich jak ty powinno sie odstrzelic jak te dziki obecnie.

14.01.2019, 22:50

Jan hodowca cebuli zabral glos.

14.01.2019, 21:51

No to macie głupie ciule ,plucie jadem,zawisc ,do tego wlasnie doprowdza takie rozumowanie jak tych ponizej .Naprawde zescie tego chcieli ??? Cebulandia w całej okazałosci

14.01.2019, 14:57

Pluc na kosciol i katolikow a pozniej wysylac dzieci z puszkami pod koscioly.

14.01.2019, 07:42

A GDZIE jest zestawienie Ile miasta województwa śląskiego DAŁY NA WOŚP

14.01.2019, 07:00

religia nie pozwala mi płacić na owsioka

14.01.2019, 06:59

Ile miasta województwa śląskiego dostały z WOŚP

A GDZIE jest zestawienie Ile miasta województwa śląskiego DAŁY NA WOŚP

12.01.2019, 15:05

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2399498916936848

12.01.2019, 14:49

Słyszałem że szpital dostaje sprzęt,np.jedna sztukę,pod warunkiem,że obklei w danej sali resztę sprzetu serduszkami.

12.01.2019, 14:47

Ja upoluje dzika i zabije karpia a pieniądze ze sprzedaży dam Jurkowi na terenowke

12.01.2019, 08:32

Po co robicie jakie bezsensowne podstrony, komu się chce w to klikać i czekać. Jak by nie można tego było zrobić na jednej stronie.

11.01.2019, 23:47

Znowu ta niemiecka witryna należąca do Polska Press (medialnie: Polska Press Grupa, dawniej: Grupa Wydawnicza Polskapresse) – polska grupa wydawnicza wchodząca w skład niemieckiego koncernu Verlagsgruppe Passau.podjudza i manipuluje

11.01.2019, 21:19

OJCIEC RYDZYK TEŻ POWINIEN PRZEZNACZAĆ NA DZIECIAKI A NIE NA KLERÓW

11.01.2019, 19:04

dużo pieniędzy trafiło do kieszeni alfonsa z ulicy Roosevelta 5 w Zabrzu, gdzie sprzedawany jest uczeń kupiony od nauczycielki IV LO Beaty Tomiczek

11.01.2019, 18:27

Galeria 5/30. W opisie podano miasto Tarnowskie Góry a na zdjęciu jest rynek w Bieruniu Starym.

11.01.2019, 17:58

Anonim, każdy ma swoje zdanie. Ja właśnie leżę w szpitalu i jestem podpięty do urządzenia które zostało zakupione przez WOŚP. Tych urządzeń jest tu kilka..... Trochę smutne że państwo nie ma wiecznie pieniędzy na szpitale A sprzęt trzeba kupować właśnie z takich akcji jak WOŚP.

11.01.2019, 16:36

Zdjęcia z dupy, tekst ten sam, zmienia się tylko kwota i oto "artykuł" na 16 stron...
Sami sobie klikajcie...

11.01.2019, 16:35

"owsiak jest po prostu naciągacem. i tyle " masz dowód?
Sprzętu w szpitalach przez WOŚP kupionych wcale nie ma? może jeszcze napisz, że szczepienia są zabójcze, a ziemia płaska :) Nie chcesz - nie dawaj, ale nie obrażaj.

11.01.2019, 16:08

A ile dał ojczulek Rydzyk?

11.01.2019, 15:56

owsiak jest po prostu naciągacem. i tyle

11.01.2019, 15:49

A ile miasto wydało na zorganizowanie tej żebraniny ???????

11.01.2019, 15:14

a gdzie rozbicie na lata?