Jastrzębianie mają wreszcie swojego Orlika

Nowoczesny kompleks sportowy powstał przy Zespole Szkół nr 2 na ulicy Warszawskiej. Inwestycja powstała w ramach rządowego programu "Moje boisko - Orlik 2012". Boisko ze sztuczną trawą służyć będzie amatorom gry w piłkę nożną, a na drugim obiekcie będzie można grać w koszykówkę i siatkówkę.

Orlik na Warszawskiej to świetna baza treningowa dla sportowców
Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij

Orlik na Warszawskiej to świetna baza treningowa dla sportowców (© FOT. AGNIESZKA MATERNA)

To pierwszy Orlik w Jastrzębiu Zdroju. W budynku szkoły powstało zaplecze sportowe - szatnie i punkt sanitarny. Na budowę miasto otrzymało dofinansowanie w wysokości 333 tys. zł z Ministerstwa Sportu i taką samą kwotę z Urzędu Marszałkowskiego. Ostatecznego odbioru prac dokonano we wtorek.

- Boiska są dostępne dla wszystkich mieszkańców. Jak tylko pogoda będzie sprzyjać, będzie można na nich grać nawet do późnych godzin wieczornych, bo kompleks jest dobrze oświetlony - mówi Zofia Florek, dyrektor Miejskiego Sportu i Rekreacji, sprawującego pieczę nad jastrzębskim Orlikiem.

Kolejność treningów na obiekcie nadzorował będzie specjalnie powołany do tego koordynator - pracownik MOSiR-u. - Dostanie on swój numer komórkowy i każdy chętny będzie mógł sobie zarezerwować godziny, w jakich chciałby ćwiczyć - mówi Zofia Florek.

Póki trwa rok szkolny, do południa będą się tu odbywały zajęcia wychowania fizycznego dla uczniów. A w godzinach popołudniowych dostęp do boiska mają wszyscy chętni.

- To świetna baza treningowa dla zawodników klubów sportowych i wszystkich miłośników sportu. Takich boisk powinno być u nas więcej - mówi Florek.
∨ Czytaj dalej

Komentarze (0)

avatar

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Wybierz kategorię