Jastrzębie: w środę trzykrotnie wzywano strażaków do czadu Jastrzębie: w środę trzykrotnie wzywano strażaków do czadu

Jastrzębie: w środę trzykrotnie wzywano strażaków do czadu (© arc.)

Tylko w środę, 2 maja, jastrzębskich strażaków wzywano do czadu aż trzykrotnie. Na szczęście obyło się bez poszkodowanych.

Jastrzębie: w środę trzykrotnie wzywano strażaków do czaduTylko w środę, 2 maja, jastrzębskich strażaków wzywano do czadu aż trzykrotnie. Na szczęście obyło się bez poszkodowanych.

Zgłoszenia dotyczyły mieszkań przy ulicach: Jasnej (około godziny 14), Miodowej (około 16) oraz Kaszubskiej (również około 16). Mieszkańców zaalarmowały czujki, a strażacy również potwierdzili obecność tlenku węgla po dokonaniu pomiarów.

- W każdym z tych mieszkań pomiar wykazał obecność czadu na poziomie 900-1000 ppm – mówi kpt. Daniel Lebioda z PSP w Jastrzębiu-Zdroju. – Podjęliśmy standardowe działania, polegające na przewietrzeniu mieszkań i wyłączeniu urządzeń gazowych oraz przekazaniu ich do inspekcji.


W przypadku ulicy Kaszubskiej wykryto również obecność tlenku węgla w innych mieszkaniach należących do pionu.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!