Od dzisiaj do końca lutego potrwa nabór do jastrzębskich przedszkoli. Jeśli chcecie, żeby Wasze dziecko znalazło miejsce w jednej z placówek w naszym mieście, nie zapomnijcie złożyć wniosku.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Rodzice lub opiekunowie mogą złożyć wniosek w dowolnym przedszkolu w mieście, ale tylko w jednym wybranym.
- Nie ma znaczenia kolejność składania wniosków i kart, ponieważ wszystkie złożone wnioski będą rozpatrywane przez komisje rekrutacyjne po zakończeniu naboru - zapewniają w placówkach.

Jak informują w wydziale edukacji w jastrzębskim magistracie, zgodnie z obowiązującymi przepisami w roku szkolnym 2013/2014 obowiązek rocznego przygotowania przedszkolnego mają dzieci 5 i 6-letnie tzn. roczniki 2008 i 2007, przy czym rodzice dzieci 6-letnich, które odbyły roczne przygotowanie przedszkolne mają możliwość zapisania dziecka do I klasy szkoły podstawowej.

W mieście do wyboru mamy 22 placówki w tym jedno przedszkole z oddziałami specjalnymi działające przy szpitalu rehabilitacyjnym. Największe działa przy Opolskiej. Sporą liczbą miejsc dla dzieci dysponują też przedszkola przy ul. Turystycznej, Szkolnej i Miodowej. We wszystkich przedszkolach miejsca starczy dla około 2800-2900 dzieci.
Wychodząc naprzeciw potrzebom rodziców, mogą oni wybrać przedszkole dla swojej pociechy niekoniecznie najbliżej miejsca zamieszkania, ale w dowolnej placówce na terenie miasta. - Jeśli rodzice mieszkają w Bziu, a pracują np. w centrum Jastrzębia, wcale nie muszą wysyłać dziecka do przedszkola w Bziu, ale mogą je zapisać do placówki w centrum - wyjaśnia Alicja Chmielowiec-Kaszak z wydziału edukacji.

Warto jednak pamiętać, przed wysłaniem dziecka do przedszkola, ż tylko 5 godzin pobytu malucha w placówce jest bezpłatne. Każda pozostała godzina kosztuje 3,20 zł. Do tego dochodzą koszty związane z posiłkiem. Jeśli przedszkole ma stołówkę i serwuje dzieciom posiłki, rodzice muszą dodatkowo zapłacić od 4,20 do 5 złotych za dzień za jedzenie. Oprócz obowiązkowych zajęć i czasu na zabawę, dzieci mogą uczyć się języków i uczestniczyć w innych ciekawych zajęciach dodatkowych. Warto o nie pytać przy zapisywaniu dziecka. Czy miejsca starczy dla wszystkich? Wątpliwe. W ub. roku miejsca zabrakło dla ok. 500 dzieciaków.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!