Trwa czwarty dzień akcji ratowniczej w kopalni Zofiówka Trwa czwarty dzień akcji ratowniczej w kopalni Zofiówka

Trwa czwarty dzień akcji ratowniczej w kopalni Zofiówka (© Arkadiusz Biernat)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Po wypadku w kopalni Zofiówka, w Jastrzębiu-Zdroju nikt nie ma nastroju do zabawy. Urzędnicy postanowili odwołać wcześniej zaplanowano imprezy na ten tydzień.

- Odwołany zostaje II Jastrzębski Dzień Rodziny. Miał on odbyć się 12 maja, jednak będzie przełożony na 1 czerwca. Podobnie sytuacja wygląda z Rajdem Rowerowym „Mama, tata i ja”, który również odbędzie się dopiero 1 czerwca. Odwołane zostaje także zaplanowane na 10 maja spotkanie z dr Józefem Musiołem - słyszymy w jastrzębskim magistracie.

W planowanym terminie, czyli 13 maja, nie odbędzie się także Dzień Godności Osoby Niepełnosprawnej.

- O nowym terminie imprezy będziemy informować. Zaplanowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną na dzień 8 maj koncert muzyczny Marka Tomalika i zespołu Czerwie zostaje odwołany. Nie odbędą się również imprezy plenerowe w Jarze i Parku Zdrojowym związane z Tygodniem Bibliotek - dodają urzędnicy.

Nie wiadomo też czy ze względu na tragiczne wydarzenia w kopalni Zofiówka do skutku dojdzie dzisiejszy mecz pomiędzy GKS 1962 Jastrzębie a Siarką Tarnobrzeg. Jeden z uwięzionych pod ziemią górników jest kibicem jastrzębskiej drużyny.

- Klub wystosował do Departamentu Rozgrywek PZPN pismo z prośbą o przełożenie na inny termin meczu 30. kolejki II ligi. Decyzja Departamentu Rozgrywek zapadnie we wtorek w godzinach przedpołudniowych, a o jej decyzji niezwłocznie poinformujemy na stronie oficjalnej - czytamy w komunikacie klubu.

W sobotnim wypadku w kopalni Zofiówka zginęło dwóch górników, a dwóch zostało rannych. Trzech wciąż pozostaje uwięzionych pod ziemią, na poziomie 900 metrów. Od czterech dni próbują do nich dotrzeć ratownicy górniczy. Akcja ratownicza prowadzona jest w ekstremalnie trudnych warunkach.

Wypadki

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!