Jastrzębski Węgiel wygrywa z Delectą 2:3!

Katarzyna Spyrka
Bardzo nerwowe spotkanie Jastrzębskiego Węgla z Delectą Bydgoszcz ostatecznie zakończyło się sukcesem pomarańczowych.

Jastrzębianie pewnie wygrali pierwszego seta 21:25. Drugi set zakończył się tym samym wynikiem z tym, że na korzyść gospodarzy. Kolejna odsłona spotkania również należała do gospodarzy. Dopiero w czwartym secie Jastrzębski znów pokazał swoją siłę, zwyciężając z sześciopunktową przewagą. Tie-break na początku wyrównany skończył się jednak zwycięstwem gości, którzy tym samym zwyciężyli całe spotkanie. Także statuetka najlepszego zawodnika powędrowała do drużyny pomarańczowych. MVP został Michał Łasko. To już drugie wyróżnienie tego zawodnika.
Mimo wygranej zawodnicy nie byli do końca zadowoleni ze swojej gry. - Dopiero, kiedy czujemy nóż na gardle, zaczynamy grać - skomentował spotkanie kapitan zespołu Jastrzębskiego Węgla - Zbigniew Bartman.

Kolejny mecz siatkarze z Jastrzębia zagrają już w sobotę. Ich przeciwnikiem będzie Fart Kielce. Transmisja telewizyjna rozpocznie się o godz. 14.30.

Delecta Bydgoszcz - Jastrzębski Węgiel 2:3
(21:25, 25:21, 25:19, 19:25, 13:15)

Delecta Bydgoszcz: Wrona, Lipiński, Antiga, Wika, Jurkiewicz, Konarski, Dębiec (libero) oraz Masny, Siltala, Cerven.

Jastrzębski Węgiel: Margarido, Łasko, Bartman, Gawryszewski, Holmes, Kubiak, Rusek (libero) oraz Nemer, Bożko, Bontje, Thorton.