Koniec pucharowego snu Pogoni Oleśnica (GALERIA ZDJĘĆ)

Bartłomiej Kowalczyk
Pogoń Oleśnica odpadła z Pucharu Polski po porażce z Foto-Higieną Gać
Pogoń Oleśnica odpadła z Pucharu Polski po porażce z Foto-Higieną Gać fot. Grzegorz Kijakowski
Na tle silniejszego rywala Pogoń Oleśnica wypadła dość blado i po słabym meczu żegna się z pucharową przygodą w tym sezonie.

Przygoda Pogoni Oleśnica w Pucharze Polski dobiegła końca. Oleśniczanie odpadli w ćwierćfinale okręgu wrocławskiego. Pogromcom MKS-u okazała się III-ligowa Foto-Higiena Gać.
Początek meczu był dosyć wyrównany. Pogoń grała z zębem, walczył Miodek, a środkiem próbował dyrygować Sepetowski. Wszystko skończyło się jednak w 17. minucie. Przyjezdni mieli rzut wolny. Do piłki podszedł Marek Budny. Uderzył precyzyjnie nad murem i było 1:0 dla gości. Chwilę wcześniej zespół gospodarzy od utraty bramki uratowała poprzeczka.

Podopieczni Krystiana Pikausa podwyższyli na 2:0 kilkanaście minut później. Do prostopadłej piłki dopadł Krzysztof Telatyński i w zwarciu z Rogalą skierował piłkę do siatki. Rogala i Sepetowski protestowali, że napastnik z Gaci uderzał piłkę ręką, ale arbitrzy pozostali nie wzruszeni i bramkę uznali. Kapitan Pogoni ujrzał za to żółty kartonik.

W drugiej połowie słowa pochwały należały się dla Kacpra Rogali, który dwukrotnie uchronił swój zespół przed utratą bramek. W odpowiedzi, na strzał z dystansu, zdecydował się Kacper Korcik. Boczny defensor Pogoni ładnie ściął do środka, strzelił w róg, ale bramkarz rywali czujnie sparował futbolówkę. Potem nadeszła 64. minuta, która definitywnie pozbawiła MKS złudzeń na korzystny wynik w tym spotkaniu. W polu karnym zupełnie nieodpowiedzialnie zachował się Michał Janeczek, który zagrał piłkę ręką, a sędzia bez wahania wskazał na 11 metr. Skutecznym egzekutorem jedenastki okazał się Paweł Synowiec, który ustalił wynik meczu. Pogoń mogła jeszcze zmniejszyć rozmiary porażki, ale sytuacji sam na sam nie wykorzystał Adrian Miodek.

Pierwszy mecz o stawkę zdecydowanie nie wyszedł Pogoni. Bardziej doświadczeni rywale nie pozwolili miejscowym zrobić przysłowiowego „sztycha”. Podopieczni Ryszarda Pietraszewskiego nie byli w stanie zagrozić bramce Foto-Higieny nawet ze stałych fragmentów gry. Kiepsko wyglądało także porozumienie w szeregach defensywnych. Zespół, choć nadal przypomina plac budowy, potencjał niewątpliwie posiada.

Pogoń – Foto-Higiena Gać 0:3 (0:2)

Bramki:1-0 Budny, 2-0 Telatyński, 3-0 Synowiec (k.).
Pogoń: Rogala – Korcik (88. Kotwa), Wach, Janeczek, Michalewski, Sepetowski (74. Galik), Koselski, Borczyński (65. Rachwał), P. Kotwa (P. Bezak), Miodek, Matlęga.