Ulica Mazowiecka w Jastrzębiu: ruszył czwarty etap remontu. Prace, zgodnie z planem, mają pochłonąć 2,1 mln złotych i zakończyć się w listopadzie tego roku. Czy drogowcy zdążą na czas? To dopiero się okaże.

Ulica Mazowiecka w Jastrzębiu: ruszył czwarty etap remontuUlica Mazowiecka to prawdziwy koszmar kierowców z Jastrzębia-Zdroju. Złą sławę zyskała nawet w mediach ogólnopolskich, które rozpisywały się o utrudnieniach, jakie przysporzyła kierowcom. Wielkie dziury, na których łatwo uszkodzić samochód, to tylko niektóre przeszkody. Teraz robotnicy przystępują do czwartego etapu inwestycji.

Przypomnijmy, że wykonawcą przebudowy ul. Mazowieckiej jest Eurovia Polska S.A. Prace prowadzone przez drogowców obejmą tym razem odcinek od skrzyżowania z ul. Łowicką wraz ze skrzyżowaniem w kierunku al. Piłsudskiego.

- Objazd poprowadzony będzie ulicami: Śląską, Arki Bożka, Podhalańską oraz Wielkopolską i Małopolską. Obecnie drogowcy przystąpili do ustawiania oznakowania - mówi Katarzyna Wołczańska z jastrzębskiego urzędu miasta.

Podkreślić warto, że dokładnie 19 grudnia 2016 roku odebrano część inwestycji, jaką jest remont ulicy Mazowieckiej w Jastrzębiu-Zdroju. Koszt prac wyniósł wówczas ok. 600 tys. złotych. Kolejne prace ruszyły dopiero wiosną 2017 roku, ponieważ nie mogły być prowadzone zimą ze względu na złe warunki pogodowe. Tymczasem kierowcy narzekają, bo utrudnienia są niezwykle uciążliwe.

- To śmieszne, żeby tak krótki odcinek drogi remontować przez prawie rok - pisze jeden z mieszkańców na naszym portalu internetowym. - To wszystko trwa zdecydowanie za długo, a na wyrytych dziurach łatwo uszkodzić samochód, jeśli nie jest się ostrożnym - wtóruje mu drugi komentujący.

W magistracie proszą o cierpliwość i apelują do kierowców, by ci zastosowali się do wprowadzonych ograniczeń prędkości.

Prace, zgodnie z planem, mają pochłonąć 2,1 mln złotych i zakończyć się w listopadzie tego roku. Miesiąc przed planowanym końcem, w październiku, rozpocznie się natomiast budowa oświetlenia i przebudowa chodnika wraz ze ścieżką rowerową przy ul. Mazowieckiej.

Czy drogowcy zdążą na czas? To dopiero się okaże.

Drogi

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!