Matura 2018 Matematyka - odpowiedzi, rozwiązane arkusze PDF. W poniedziałek 7 maja o godz. 9:00 maturzyści pisali egzamin z matematyki na poziomie podstawowym. Prezentujemy w galerii rozwiązane arkusze CKE, oraz klucz odpowiedzi - zarówno zadań zamkniętych, jak i otwartych. Rozwiązania przygotuje specjalnie dla nas korepetytor matematyki. Jak oceniacie trudność na egzaminie maturalnym z matematyki? Zobaczcie KLUCZ ODPOWIEDZI.

Matura z matematyki 2018 [poz. podstawowy] - KLUCZ ODPOWIEDZI!

W galerii powyżej publikujemy klucz odpowiedzi przygotowany przez fanpage "Matematyka na maturze", wkrótce opublikujemy rozwiązane arkusze CKE - które przygotuje specjalnie dla nas korepetytor matematyki.

AKTUALIZACJA
Jak było na maturze z matematyki 2018? Mamy pierwsze opinie

W tym roku na maturze podstawowej z matematyki do rozwiązania było 25 zadań zamkniętych i 9 otwartych.

– Myślę, że jedno zadanie zamknięte, związane z odchyleniem standardowym, było zaskakujące trochę, a tak poza tym było wszystko to, czego można się było spodziewać. No i zabrakło jednego zadania z prędkości, które typowaliśmy też jako pewniaka. Matura była natomiast w sumie raczej prosta – mówiła po wyjściu z sali Karolina Prusakowska z klasy III c w V LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kanclerza Jana Zamoyskiego w Dąbrowie Górniczej, której rozwiązanie wszystkich zadań zajęło 1,5 godziny.

Matura z matematyki w V LO Kielce WIDEO


– Było mnóstwo zadań z ciągów. I arytmetycznych, i geometrycznych. Było sporo zadań z prawdopodobieństwa, kombinatoryki. Mało było zadań z logarytmów. Podobnie jak równań i nierówności, co nie ukrywam dość mnie ucieszyło. Do tego trochę geometrii, brył. Wszystko było wcześniej przerobione. Jeśli ktoś robił zadania wcześniej i się uczył, to powinien spokojnie zdać z niezłym wynikiem – podkreśliła Wiktoria Bijak z klasy III d w V LO z Oddziałami Dwujęzycznymi. Ona akurat matematykę ma już za sobą, bowiem nie zdaje poziomu rozszerzonego.

– Matura była stosunkowo łatwa, zadania nie były zaskakujące. Był dowód arytmetyczny. Geometryczny dowód mógł sprawić pewne trudności. Było zadanie z ciągów, stereometrii, planimetrii. Nie było strasznie kłopotliwych zadań, jeśli ktoś się do matury przygotowywał. Myślę, że poszło mi całkiem nieźle – dodał Karol Siata z klasy III c w V LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kanclerza Jana Zamoyskiego, który jako jeden z pierwszych w szkole zakończył pisanie matury z matematyki.


Matura 2015

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!