Matura 2018 matematyka rozszerzona [ODPOWIEDZI, ARKUSZE CKE] Poziom matury z matematyki rozszerzonej jest bardzo wysoki. Wielu uczniów miało ogromne problemy. Zadania maturalne z matematyki na poziomie rozszerzonym rozwiązał dla Was korepetytor przygotowujący uczniów do matury. Tutaj znajdziecie oficjalne arkusze maturalne opublikowane przez CKE z matematyki w nowej formule na poziomie rozszerzonym wraz z rozwiązanymi zadaniami.

Matura 2018 Matematyka poziom rozszerzonyW środę, 9 maja, maturzyści pisali prawdopodobnie najtrudniejszą część maturalną, czyli egzamin maturalny z matematyki na poziomie rozszerzonym. W galerii powyżej znajdziecie arkusze oraz propozycje odpowiedzi. UWAGA! Porównajcie odpowiedź z arkuszem CKE, bo w różnych szkołach układ odpowiedzi się różni. Odpowiedzi na pytania będą naniesione na konkretne arkusze. Matra 2018 matematyka. Sprawdź, jak ci poszło.

MATURA MATEMATYKA ROZWIĄZANIA POZIOM ROZSZERZONY


Już pierwsze relacje uczniów z matematyki rozszerzonej nie napawają optymizmem. Test z matematyki był jednak bardzo trudny nawet dla tych uczniów, którzy dobrze się do matury przygotowali.
Matura 2018 matematyka rozszerzona, czyli egzamin maturalny z matematyki na poziomie rozszerzonym wymaga dużych umiejętności. Wybierają ją uczniowie, którzy wiążą swoją przyszłość m.in. z kierunkami politechnicznymi. Każdego roku zadania na maturze rozszerzonej są urozmaicone.

Przykładowo matura z matematyki na poziomie rozszerzonym w 2017 wymagała rozwiązania 15 zadań. Maturzyści musieli m.in. obliczyć granice, obliczyć styczne do wykresu funkcji przechodzącej przez punkt. Były także równania trygonometryczne, wielomiany, twierdzenia cosinusów, ciągi arytmetyczne i geometryczne, a także geometria analityczna - podane dwa punkty i trzeba było znaleźć środek okręgu na którym leżą.

Matura z matematyki rozszerzona wymaga dużych umiejętności. W poprzednim roku największą trudność sprawiło zadanie z optymalizacji - uczniowie mieli za zadanie obliczyć objętość walca, jego promień i wysokość, gdzie dane było tylko pole i wynosiło P.

Najmniej problemów maturzyści mieli z zadaniami zamkniętymi, w których konieczne było obliczenie granicy ABC i wykorzystanie wzoru skróconego mnożenia, a także obliczenie kąta opartego na tym samym łuku i obliczenie wektorów.

ZADANIA Z MATEMATYKI NA MATURZE
Najwięcej problemów sprawiało zadanie z geometrii analitycznej, za które można było dostać aż 5 punktów. Wśród zadań otwartych młodzi ludzie zdający maturę z matematyki na poziomie podstawowym musieli m.in. rozwiązać nierówność, wykazać podzielność liczby przez 17 oraz rozwiązać ciąg arytmetyczny. Zabrakło natomiast zadania popularnego w poprzednich latach, w którym mieliśmy obliczyć prędkość rowerzystów lub pociągów.POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:Nauka

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!