(© Fot. Polska Dziennik Zachodni)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Jeśli ktoś ma urlop, to wygrał. W tym tygodniu będziemy mieć kilkudziesięciostopniowe upały. Pijmy dużo wody, unikajmy słońca, a najlepiej skryjmy się w cieniu. Już dzisiaj temperatura maksymalna w ciągu dnia ma wynieść od 26 do 28 stopni C (w cieniu!). Niewielkie opady deszczu mogą wystąpić jedynie na południu regionu.

- Nasz region znajduje się pod wpływem wyżu znad Estonii, który będzie kształtował pogodę do końca tygodnia - wyjaśnia Grażyna Bebłot z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Katowicach. - Ze wschodu będzie nadciągać do nas coraz cieplejsza, sucha, kontynentalna masa powietrza - dodaje. Meteorolodzy przewidują, że do 4 lipca temperatura minimalna, nad ranem będzie wynosić od 13 do 15 stopni C, a maksymalna od %0728 do 30 stopni C, ale lokalnie może być jeszcze wyższa.

Nie da się ukryć, że z takimi upałami nie ma żartów. Trzeba pamiętać o nakryciu głowy i okularach przeciwsłonecznych, a najlepiej cały czas szukać cienia. Osoby starsze i dzieci w ogóle nie powinny przebywać na słońcu ani wychodzić z domu między godziną 10 a 14.

Podczas upałów trzeba pić bardzo dużo płynów - najlepiej wody mineralnej i soków bezcukrowych. Monika Krężel

Wiadomości

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!