W najbliższą niedzielę Jurek Owsiak znów rusza między ludzi. Tym razem będzie namawiał do ofiarności na rzecz powodzian. W akcji przeprowadzanej 4 lipca, w której bierze udział również nasza redakcja, Fundacja WOŚP zorganizuje jednodniową zbiórkę publiczną. Celem będzie zakup sprzętu pomagającego w likwidowaniu skutków powodzi. Będzie można uczestniczyć w niej również przez internet, wysyłając przelew na konto Fundacji WOŚP.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Związek Banków Polskich pozostawia swoim członkom-bankom wolny wybór, czy zwolnią taki przelew z opłat. BZ WBK przypomina, że od 2006 r. wszystkie wpłaty na cele charytatywne zwalnia z opłat i prowizji. Tak będzie i tym razem przy e-przelewie na konto Fundacji WOŚP o numerze 32 1240 1112 1111 0010 3275 0868, na którym będą gromadzone środki na rzecz powodzian.

- Można dokonać przelewu bezpłatnie za pośrednictwem usług bankowości internetowej BZ WBK24 od 1 do 11 lipca bieżącego roku - mówi Piotr Gajdziński, rzecznik prasowy BZ WBK.

Organizacje pożytku publicznego rozumieją, że banki muszą być nastawione na zysk, inaczej działałyby na szkodę własną i państwa, a to podlega karze.
- Kwoty, jakie uzyskują banki, ubezpieczyciele, czy branża telekomunikacyjna świadcząca usługi organizacjom pożytku publicznego są jednak niewielkie. Warto, by rozważyły one minimalizowanie opłat w ramach szeroko rozumianego społecznie odpowiedzialnego biznesu - zachęca Aleksander Komaniecki, prezes Stowarzyszenia Przyjazna Szkoła z Mysłowic.

Najłatwiejsza forma dobroczynności to wysyłanie SMS-ów. Niestety - są one obciążone VAT-em. Wydajemy na rzecz powodzian 2,44 zł, ale trafia na ich rzecz o 22 proc. mniej. Organizacje pomocowe nie mogą tego podatku od państwa odzyskać.

- Nie mamy żadnej sprzedaży opodatkowanej, od której moglibyśmy ten VAT odliczyć. Jednocześnie nie możemy wystąpić o zwrot nadpłaconego VAT-u. To tylko w przypadku naszej organizacji mogłoby dać kilkaset tysięcy złotych więcej na działalność - ubolewa prezes Komaniecki.


Wiadomości

Komentarze (4)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Kinga (gość)

Wszak w Samoobronie też to była norma, a jakoś ich ścierpiałem. Jestem przeciw Komorowskiemu, ponieważ broni WSI, należy do bezideowej grupy biznesowo-politycznej, która od ponad dwudziestu lat trzęsie Polską, oddala nas od sojuszu z USA, a przybliża do rosyjskiej strefy wpływów

sedzia (gość)

Zgodnie z decyzją Sądu Apelacyjnego w Warszawie, Julia Pitera będzie musiała przeprosić byłego szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego Mariusza Kamińskiego za swoje wypowiedzi z 2007 roku oraz wpłacić 70tys zł. Wyrok jest prawomocny