Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

WFOŚiGW w Katowicach ma nowego prezesa. Na tę funkcję powołał go Zarząd Województwa Śląskiego. Andrzej Pilot kiedyś już tu pracował.

Andrzej Pilot urodził się 16 października 1960 roku w Tarnowskich Górach. Ukończył studia na kierunku polityka społeczna w Instytucie Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu Śląskiego oraz studia podyplomowe w zakresie inwestycji kapitałowych w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu. W latach 2008-2010 był zastępcą prezesa zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, gdzie odpowiadał za ochronę atmosfery, a także odnawialne źródła energii, gospodarkę odpadami, ochronę ziemi, gospodarkę wodną i ochronę wód.

W 2010 roku był koordynatorem likwidacji szkód w środowisku wyrządzonych przez powódź w województwie śląskim. Od marca 2013 r. do listopada 2014 r. Andrzej Pilot pełnił funkcję I wicewojewody śląskiego. Wraz z żoną i synem mieszka w Tarnowskich Górach. Interesuje się etnografią, myślistwem i sportem. W wolnym czasie jeździ na nartach, gra w tenisa, podróżuje.

Śląskie Ekologiczne

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!