Polska stanie się jednym z najważniejszych tematów, jaki poruszać będą dziennikarze CNN, jednej z największych telewizji, przedstawiających przez 24 godziny na dobę informacje z całego świata.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Wywiady na żywo, reportaże z najciekawszych miejsc do tego amatorskie filmiki związane z Polską, a nadesłane przez ludzi z całego świata i umieszczone na antenie CNN na podobnej zasadzie, jak w internetowym serwisie YouTube.com. Wszystko to będzie można oglądać przez tydzień, w czasie którego prezentowana będzie Polska.

Oprócz czołowych polityków, ludzi kultury i sportu, prezentowane będą również rozmowy ze zwykłymi ludźmi, którzy dziennikarzom stacji CNN będą się zwierzać z codziennych trosk i mówić o wizjach przyszłości dla kraju. Program na antenie amerykańskiej telewizji będzie nosił tytuł "World One", a jego gospodarzem będzie Fionnuala Sweeney - jedna z największych gwiazd CNN. Szefowie stacji nie ukrywają, że jednym za ważniejszych powodów wybrania Polski jako kraju, który będzie prezentowany na antenie stacji są ostatnie dramatyczne wydarzenia, które niewątpliwie odcisnęły się śladem nie tylko na historii kraju, ale również całej Europy. Chodzi tu oczywiście o katastrofę smoleńską z 10 kwietnia, w której zginęła m.in. para prezydencka. Poruszany ma być też temat powodzi, jaka w maju dotknęła większą część kraju. Wiadomo również, że eksperci stacji telewizyjnej dokładnie prześwietlą polską gospodarkę i zajmą się naszymi przygotowaniami do mistrzostw Euro 2012. Widzom na całym świecie przedstawione zostanie to, jak bardzo Polska zmieniła się w ciągu ostatnich 20 lat.

Niewielką próbką tego, czego można się spodziewać, jest zestaw informacji o naszym kraju, jaki można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej. Z serwisu obcokrajowcy, którzy myślą, że tajemnicę niemieckiej Enigmy rozszyfrowała bohaterska załoga amerykańskiej łodzi pod- wodnej dowiadują się między innymi, że Maria Curie urodziła się w Polsce jako Maria Skłodowska, że Mikołaj Kopernik był Polakiem, podobnie jak bohater amerykańskiej rewolucji Kazimierz Pułaski.

- Polska jest w największym stopniu dość płasko ukształtowanym terenowo krajem, sąsiadującym z Czechami, Słowacją, Ukrainą, Białorusią, Litwą oraz rosyjską enklawą - Kaliningradem. Bogata fauna Polski obejmuje między innymi wilki, rysie oraz europejskie bizony (żubry). W Polsce znajdują się 23 parki narodowe - takie między innymi informacje można znaleźć na stronach internetowych CNN.

Nie ma również wątpliwości, że prezentacja Polski, jaką chce zafundować nam CNN, to spory zarobek również dla samej stacji. Wiele polskich firm, czy instytucji wykupiło już nawet czas antenowy, podczas którego będą emitować spoty reklamowe o swojej działalności. Zwłaszcza zachwalane mają być walory turystyczne i krajobrazowe Polski, które mają przyciągnąć do nas rzesze turystów. Sporo miejsca przygotowano już dla naszych instytucji finansowych.

Po raz pierwszy stacja CNN zaprezentowała blok poświęcony Polsce niespełna dwa lata temu. Wtedy to, przez cztery dni na antenie stacji prezentowano materiały przygotowane przez dziennikarzy stacji. Po raz kolejny naszemu krajowi amerykańska telewizja poświęciła czas rok później. Było to w specjalnym cyklu o roli, jaką Polska odegrała w obalaniu komunizmu.


Wiadomości

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Taki to jest "POLSKI PATRIOTYZM"!!! (gość)

Polacy to pierwsza klasa IDIOTOW ktorzy "walczyli" o "Swobode" zeby uciec ze swojej Ojczyzny w momencie upadku komunizmu!. Kiedy "drzwi wolnosci" sie otworzyly to dwie trzecie Polakow gwizdnela za granice!!. A ci Polacy ktorzy jeszcze siedza w Polsce to tylko czekaja na moment kiedy Ameryka da i nieograniczona VIZE podrozy i wtedy oni wszyscy gwizdna na Zachod!!.Taka jest rzeczywistosc teraz w Polsce!. Ciekawi jestesmy jak CNN opowie te wszystkie Polskie KLAMSTWA oraz kompletny brak PATRIOTYZMY wsrod Polakow!!.