Droga Kuków-Zwierzyniec przed remontem Droga Kuków-Zwierzyniec przed remontem

Droga Kuków-Zwierzyniec przed remontem. (© fot. arc)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Mieszkańcy powiatu kłobuckiego od ponad pół roku mogą korzystać z wyremontowanej drogi Kuków-Zwierzyniec. Stan drogi pozostawiał wiele do życzenia i stwarzał zagrożenie dla bezpieczeństwa pieszych oraz znacznie ograniczał ruch ciężarówek.

Dzięki modernizacji trasy, oprócz poprawy infrastruktury drogowej udało się zachować kursowanie autobusów, co ma szczególne znaczenie dla uczniów dojeżdżających do szkół.

- Długo czekaliśmy na remont tej drogi - mówi Andrzej Staszewski, mieszkaniec Kłobucka. - Wcześniej była w bardzo złym stanie. Teraz kierowcy komfortowo jeżdżą, nie boją się o zniszczenie zawieszenia w samochodach, a piesi nareszcie czują się na nowej drodze bezpiecznie.

Remont kosztował w sumie prawie 1,6 mln zł, z czego ponad 1,3 mln zł pochodziło z funduszy europejskich. Resztę pieniędzy wyłożyła gmina.
Remont wykonano na odcinku ponad 3 kilometrów. Obejmował poszerzenie drogi, oczyszczenie rowów, utwardzenie poboczy i odwodnienie oraz położenie asfaltu.
- O modernizację tej drogi staraliśmy się już od kilku lat. Odkąd tutaj mieszkam widziałem kilka wypadków samochodowych. Trzeba było uważać, żeby nie stracić na tej kiepskiej nawierzchni panowania nad kierownicą - podkreśla Stanisław Chłąd, mieszkaniec Kukowa.

Remont drogi pozwolił mieszkańcom odetchnąć z ulgą. Nie wszyscy mogli pozwolić sobie na transport swoich dzieci prywatnymi samochodami do szkół, a autobusy często się spóźniały, albo wcale nie dojeżdżały na miejsce.

- Gdyby nie remont tej drogi pewnie autobusy przestałyby w końcu tędy kursować. Zresztą często zdarzało się, że nasze dzieci musiały zostać w domu, bo nie miały się jak dostać do szkoły - mówi Alina Wieczorek, mieszkanka Zwierzyńca.
Remont drogi Kuków-Zwierzyniec trwał zaledwie 3 miesiące.


Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!