Prezydenci m.in. Jastrzębia Zdroju i Rybnika przygotowali protest do Prezesa Rady Ministrów, Donalda Tuska w sprawie odmowy Ministra Skarbu Państwa dotyczącej komunalizacji Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Jastrzębiu Zdroju.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Przypomnijmy, że PEC dostarcza ciepło do 400 tysięcy mieszkań w 11 gminach regionu, w tym do Jastrzębia i Rybnika. Samorządowcy już od 18 lat zabiegali o komunalizację przedsiębiorstwa. Tymczasem, ku ich zaskoczeniu, minister podjął decyzję o prywatyzacji. Teraz będą kolejno słać pisma do premiera z nadzieją na zmianę decyzji. O pomoc wystąpią też do posłów i senatorów ziemi śląskiej. Zgodę na to dali radni.

Wiadomości

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

ja (gość)

d... blada trzeba było myśleć wcześniej a nie na gębę się ugadywać. Sprzedadzą PEC bo kasa jest potrzebna zwolnią 30% ludzi i podniosą ciepło o 100%. Podobnie było z Wodociągami w Jastrzębiu mimo że je komunalizowali to i tak ceny wzrosły o 100-200%.

I nie ma tu znaczenia czy kupi to francuz, czesi, czy przejmą miasta. Firma działa na terenie 11 gmin i jeżeli będą to chciały gminy to nigdy się nie dogadają - trzeba by było podzielić firmę na 11 części (procentowo wg. majątku) i co potem? Wielka kłótnia - każdy będzie ciągnął w swoją stronę.