Inwestycje w Jastrzębiu: przebudowa ul. Rolniczej Inwestycje w Jastrzębiu: przebudowa ul. Rolniczej

Inwestycje w Jastrzębiu: przebudowa ul. Rolniczej (© I. Grela / UM Jastrzębie-Zdrój)

Inwestycje w Jastrzębiu: przebudowa ul. Rolniczej. Zakres robót był szerszy niż zazwyczaj, obejmował wytyczenie pasa drogowego, korytowanie, ułożenie warstwy odsączającej, podbudowę z trzech warstw, w tym kamiennej i mineralnej. Na koniec położono dwie warstwy asfaltu.

Inwestycje w Jastrzębiu: przebudowa ul. Rolniczej.

Zakres robót przy przebudowie ul. Rolniczej w Jastrzębiu-Zdroju był szerszy niż zazwyczaj. - Było to konieczne z uwagi na dostosowanie drogi do ruchu ciężkiego – mówi Maria Pilarska, naczelnik wydziału infrastruktury komunalnej i inwestycji. Obejmował wytyczenie pasa drogowego, korytowanie, ułożenie warstwy odsączającej, podbudowę z trzech warstw, w tym kamiennej i mineralnej. Na koniec położono dwie warstwy asfaltu.

- Dodatkowo wykonawca zobowiązany został do wybrukowania części poszerzenia skrzyżowań i wjazdów, co umożliwi poruszanie się dużych samochodów dostawczych. Ponadto wzdłuż remontowanego odcinka ul. Rolniczej wykonano rowy odwadniające z umocnieniem płytami ażurowymi oraz oznakowanie - mówi Katarzyna Wołczańska z jastrzębskiego urzędu miasta.

Wszystko po to, by zapewnić dojazd do terenów inwestycyjnych zlokalizowanych po obu stronach drogi. W sumie remont 400-metrowego odcinka drogi kosztował 866 tysięcy zł.

– Planujemy dalszą modernizację ul. Rolniczej. Zastanawiamy się jednak nad rozpoczęciem robót od strony skrzyżowania z ulicą Cichą. W tym miejscu dochodzi do wielu wypadków. Takie rozwiązanie zwiększyłoby bezpieczeństwo na drodze a jednocześnie umożliwiło dojazd do kolejnych terenów inwestycyjnych – mówi Maria Pilarska.

Dodajmy, że ul. Rolnicza to kolejna z wyremontowanych dróg, które prowadzą do terenów inwestycyjnych. – Jeżeli poważnie myślimy o pozyskiwaniu inwestorów, musimy mieć jak najlepszą infrastrukturę drogową. Stąd nasze zabiegi, by tereny inwestycyjne były jak najlepiej skomunikowane – ocenia Roman Foksowicz, zastępca prezydenta.

Przypomnijmy, że pod tym kątem wyremontowane zostały już ulice Energetyków, Moszczenicka, Rozwojowa oraz odnoga ulicy Niepodległości.

Inwestycje

Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

mieszkaniec (gość)

ciekawe ile miasto zapłaciło za remont ruiny byłej świniarni przy tejże ulicy .Jak widać wszyscy płacimy podatki a tylko najbogatsi korzystają .W Bziu wszystko robi się pod jednego inwestora pod którego to widać i niedługo będzie czuć.

Mieszkaniec (gość)

Takie koszty inwestycji tylko po to żeby pan Gajdzik miał lepszy dojazd i lepsze oświetlenie tego kawałka ulicy przywożąc kury i świnie. Brawo urząd miasta !!!

Rolnik (gość)

Mały odcinek wyremontowany i wielkie HALO, a w dodatku chyba specjalnie tylko dla Pana Gajdzika.. Jak widać na zdjęciu znak 7 ton dalej został.