Zamach stanu w PiS! Posłanka Maria Nowak rezygnuje z funkcji szefowej najsilniejszego okręgu katowickiego, a jej miejsce zajmuje poseł Grzegorz Tobiszowski z Rudy Śląskiej.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
- Znam tę informację, ale jest ona wyssana z palca. Nikt nie składał rezygnacji - mówi Piotr Pietrasz, rzecznik prasowy Prawa i Sprawiedliwości w województwie śląskim, który nie ma wątpliwości, że "komuś zależy na rozpuszczaniu takich bzdur". - A takie plotki szkodzą PiS-owi. Mogą zaszkodzić też osobie, która je rozpuszcza - dodaje.

Pietrasz sądzi, że zna nawet przyczynę powstania tej plotki.

- Prezes Kaczyński skrytykował niektórych parlamentarzystów za wstrzymanie się od głosu przy wyborze Grzegorza Schetyny na marszałka Sejmu. Pani poseł Nowak była wśród nich. Daleko jednak od słów krytyki prezesa do rezygnacji z funkcji - dodaje Pietrasz.

Czy tak będzie rzeczywiście to się jeszcze się okaże, bo łaska prezesa na pstrym koniu jeździ. Niewątpliwie jednak w szeregach PiS rośnie nerwowość, choć wybory do regionalnych władz dopiero za rok. - Potencjalni kandydaci, którzy będą chcieli wysadzić ze stołka obecnego przewodniczącego Wojciecha Szaramę, nie wytrzymują w blokach startowych - twierdzi anonimowo jeden z działaczy partii.

Nie wykluczone, że o stołek szefa priorytetowego śląskiego regionu oprócz Tobiszowskiego będą rywalizować Izabela Kloc, która mocno wsparła Kaczyńskiego w kampanii, oraz posłanka z Sosnowca Ewa Malik, od lat bliska zaufana prezesa.

Wiadomości

Komentarze (4)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

fajter (gość)

Kaczyński przegrał w Chorzowie z kretesem, a wiadomo, że Chorzów to bastion Nowakowej. Nie rozumiem, jak ta kobieta o wyglądzie i mentalności szefowej kółka różańcowego dostała się do wielkiej polityki. Nie znam bliżej Izabeli Kloc, ale na pierwszy rzut oka - babka jest OK.

hurtownia (gość)

czy na posypke do kwiatów ten ekstrement sie nada, czy tylko do chwasta,powojnika ???

byfyj (gość)

Tu PiSmetki szybko odchodzą by w odżywcze wartości, glebe wzbogacić. Albowiem ich umysły są mocno mało wartośiowe a tym samym wartość pracy też, więc jedynie i tylko jedynie do użyżnienia ziemi sie nadają.

Piotr (gość)

Droga redakcjo jaki sens ma powielanie takich bzdur? Czyżby przedwyborcza gra administracji na stronę PO? No, no nieładnie.