Od 1 lipca zmianie ulega system odbioru odpadów komunalnych na terenie gmin. Zmiany nie ominą także Jastrzębia.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
- Zgodnie z nowymi przepisami na właścicielu nieruchomości spoczywa obowiązek złożenia deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi - informują w Urzędzie Miasta.

Taki wzór formularza deklaracji wraz z objaśnieniami dotyczącymi sposobu jej wypełnienia dostępny jest do pobrania na stronie internetowej Urzędu Miasta jastrzebie.pl w zakładce "Gospodarka odpadami".
Jednocześnie urzędnicy informują, że na początku kwietnia urząd planuje dostarczyć formularze deklaracji do wszystkich nieruchomości położonych na terenie gminy. Od kwietnia deklarację będzie można również otrzymać w Sali Obsługi Interesanta na parterze budynku Urzędu Miasta. Deklaracje trzeba złożyć do końca kwietnia.

Przypomnijmy, że od tego czy poprawnie wypełnimy formularz, będzie zależało, ile zapłacimy za wywóz śmieci od lipca począwszy. I tu warto przypomnieć, że na pod koniec roku, radni z Jastrzębia uchwalili wysokość opłat. Za wywóz śmieci segregowanych mieszkańcy płacić będą 9 złotych od osoby, a za śmieci niesegregowane 12 złotych.

Opłata ta może być jednak mniejsza bądź nawet anulowana, jeśli np. osoby zameldowane pod danym adresem, bywają przez większość czasu w roku poza miejscem zameldowana np. ze względu na zagraniczne wyjazdy służbowe czy pracę poza granicami miasta.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!