Dyrektor Stadionu Śląskiego Marek Szczerbowski pokazuje nową chorzowską murawę Dyrektor Stadionu Śląskiego Marek Szczerbowski pokazuje nową chorzowską murawę

Dyrektor Stadionu Śląskiego Marek Szczerbowski pokazuje nową chorzowską murawę (© fot. Marzena Bugała)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Już tylko kilkanaście dni pozostało do meczu Polska - Irlandia Północna w eliminacjach mistrzostw świata zaplanowanego na 5 września (g. 20.30). Na Śląsku wszystko jest już gotowe na przyjęcie kadry Leo Beenhakkera walczącej o zakwalifikowanie się na afrykańskim mundial.

Wczoraj dyrektor Stadionu Śląskiego Marek Szczerbowski pochwalił się nową murawą.

- Wiedzieliśmy, że po koncercie U2 trawa będzie zniszczona i byliśmy na to przygotowani. Wymiana murawy trwała dwa tygodnie i dokonana została na koszt agencji Live Nation - powiedział dyrektor Szczerbowski dodając, że ta murawa została tylko wypożyczona, a nowa będzie posiana po zakończeniu modernizacji stadionu.

- Nowa trawa przyjechała do nas w rolkach o szerokości 1,2 m i długości 14 m z plantacji spod Łodzi. Przez cztery dni codziennie przywoziło ją do Chorzowa po siedem tirów. Ta murawa, choć będzie tu leżeć tylko do październikowego meczu ze Słowacją, jest bardzo dobra. Od tra-wy wysiewanej z ziaren różni się tylko nieco mniejszą odpornością na uszkodzenia butami piłkarzy, ale dwa mecze i kilka treningów reprezentacji na pewno wytrzyma - stwierdził stadionowy specjalista ds. nawierzchni trawiastych Edward Grygierczyk.

Na kadrowiczów z niecierpliwością czekają w tyskiej "Piramidzie", która tradycyjnie już będzie bazą ekipy Beenhakkera.

- Reprezentacja Polski przyleci do nas z Niemiec w piątek 4 września i zostanie do poniedziałku. Jestem przekonany, że energia "Piramidy" znów pomoże naszym piłkarzom w odniesieniu na Stadionie Śląskim zwycięstwa - powiedział właściciel hotelu i znany bioenergoterapeuta Tadeusz Cegliński.

Ci, którzy chcieliby obejrzeć mecz w Chorzowie mają jeszcze ostatnią szansę na zakup biletu. Niestety wiąże się to z koniecznością stania w długiej kolejce i w dodatku trzeba się pospieszyć, bo zostało tylko około 1,5 tysiąca wejściówek.

- W Śląskim Związku Piłki Nożnej dostaliśmy do sprzedania 14 tys. biletów. Około 11 tys. zostało zarezerwowane na zamówienia zbiorowe, które wczoraj skończyliśmy przyjmować. W poniedziałek zaczęliśmy sprzedaż indywidualną i natychmiast ustawiła się na ulicy kilkudziesięciometrowa kolejka jak w stanie wojennym po benzynę. W pierwszym dniu sprzedaliśmy 1500 biletów i została nam ich już tylko resztka - stwierdził prezes ŚZPN Rudolf Bugdoł.

Wcześniej wyczerpała się pu-la 15,5 tys. kart wstępu przeznaczonych do sprzedaży interne-towej. Pozostałe bilety PZPN przeznaczył dla sponsorów kadry i kibiców gości. 5 września Stadion Śląski będzie pełny!Bilety w ŚZPN


Bilety na mecz Polska - Irlandia Północna można kupić już tylko w Śląskim Związku Piłki Nożnej.

- Została nam resztka biletów w cenie 70 i 100 zł, bo najtańsze wejściówki po 40 zł i te najdroższe po 220, 160 i 130 zł już się sprzedały. Zainteresowanie spotkaniem w Chorzowie po wygranej z Grecją jest ogromne - powiedział prezes ŚZPN Rudolf Bugdoł.

Sprzedaż prowadzona jest w siedzibie ŚZPN w Katowicach przy ul. Francuskiej 32 w godz. 9.00 - 18.00.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!