1 stycznia o godz. 12.00 spod pomnika "Górnicy" przy Stadionie Śląskim wystartowała pierwsza impreza w Nowym 2015 Roku - IX Śląski Maraton Noworoczny Cyborg. Zobaczcie zdjęcia.

Na sportowo zdecydowali się przywitać Nowy Rok uczestnicy IX Śląskiego Maratonu Noworocznego Cyborg, który zorganizował August Jakubik, maratończyk z Rudy Śląskiej.

- Udało nam się pobić zeszłoroczny rekord, w biegu wystartowało 308 biegaczy (rok temu 260 - przy. red) - wylicza organizator biegu. I jak dodaje, to bardzo dużo, biorąc pod uwagę, że był Nowy Rok, na dworze gołoledź.
Zwycięzca maratonu z czasem 2 godziny 58 minuty i 53 sekundy został Leszek Małyszek.
(KD)

Najlepszymi „cyborgami” okazali się: Leszek Małyszek i Dorota Trzeja-Zdanowska. Małyszek osiągnął na mecie czas 2:58:53.

Uczestnicy imprezy musieli się zmagać nie tylko z własnymi słabościami, ale także trudną trasą i niesprzyjającą pogodą - było bardzo wilgotno i mroźno. Oprócz biegaczy wystartowali także specjaliści nordic walking, którzy mieli do pokonania dystans połowy maratonu. Trasę wyznaczono alejkami parkowymi, zawodnicy, w zależności od zaplanowanego do przebiegnięcia dystansu, pokonywali kilkakrotnie blisko 7. km pętlę. Dla każdego, kto dziś wystartował, niezależnie od przebiegniętego dystansu, czekał na mecie okazały medal.

Wyniki:

- maraton – 42 195 m:
mężczyźni:
1. Leszek Małyszek 2:58:53
2. Artur Rożkowski 3:12:31
3. Wojciech Bryja 3:13:22

kobiety
1. Dorota Trzeja-Zdanowska 4:00:09
2. Barbara Puchała 4:27:02
3. Anna Lubowicka 4:29:44

- półmaraton – 21 097,5 m:
mężczyźni:
1. Marek Różański
2. Bogdan Gaweł
3. Marek Maciejewski

kobiety:
1. Ewa Papla
2. Aneta Rajda
3. Barbara Szulc-Wylężek

Nordic walking – dystans półmaratonu:

mężczyźni:
1. Karol Schroeder
kobiety:
1. Wioletta Mól

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!