Dzięki unijnym funduszom w regionie powstają nowe drogi, modernizuje się kolej, powstają obiekty sportowe, uczelniane, kwitnie kultura, rozwija się turystyka. Dzięki unijnym funduszom w regionie powstają nowe drogi, modernizuje się kolej, powstają obiekty sportowe, uczelniane, kwitnie kultura, rozwija się turystyka.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Jakie korzyści odnoszą dzięki temu mieszkańcy naszego regionu - piszemy dziś, opierając się na przykładach budowy trasy DTŚ i Szybkiej Kolei Regionalnej. Te dwie inwestycje w zdecydowany sposób poprawią komunikację w regionie, ułatwią i przyspieszą dotarcie do pracy, szkoły, na zakupy. Dzięki nim będzie się nam lepiej żyło.

Województwo śląskie jest w Polsce jednym z liderów w pozyskiwaniu pieniędzy unijnych. Musimy je wykorzystać tak, aby przez kilkadziesiąt lat przynosiły profity mieszkańcom regionu, by wzmacniały jego konkurencyjność. Jeszcze kilkanaście lat temu w centrum Katowic działały dwie kopalnie i huta. Teraz na ich miejscu jest centrum handlowe, osiedle mieszkaniowe, biurowiec. A w najbliższych latach za unijne pieniądze powstanie Muzeum Śląskie, gmach NOSPR oraz biblioteka akademicka.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!