Podkom. Marzena Szwed z Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, wraz z asp. szt. Robertem Szablickim z jastrzębskiej drogówki, w asyście maskotki śląskiej policji - Sznupkiem - odwiedzili przedszkolaki z Publicznego Przedszkola nr 18 w Jastrzębiu.

Sznupek w jastrzębskim Przedszkolu nr 18. Był czas na rozmowy o bezpieczeństwie i zabawę [ZOBACZCIE ZDJĘCIA]Podkom. Marzena Szwed z Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, wraz z asp. szt. Robertem Szablickim z jastrzębskiej drogówki, odwiedzili przedszkolaki z Publicznego Przedszkola nr 18 w Jastrzębiu.

- W czasie spotkania mundurowi, w formie zabawy, przekazali dzieciom wiedzę na temat bezpiecznych zachowań. Treści teoretyczne przeplatali praktycznymi ćwiczeniami, w których brały udział przedszkolaki. Dzięki spotkaniu milusińscy dowiedzieli się, jak wezwać pomoc, gdy ktoś jej potrzebuje, jak być bezpiecznym w domu, czy na podwórku oraz jak bezpiecznie poruszać się po drogach. Przedszkolaki wykazały się dużą wiedzą i bezbłędnie odpowiadali na zadawane przez stróżów prawa pytania - wyjaśnia Bogusława Dudek, rzecznik KMP w Jastrzębiu.


Przedszkolaki przypomniały sobie rownież, co znaczy bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, oraz jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych, które mogą uratować życie. Gościem specjalnym spotkania była maskotka śląskiej policji „Sznupek”, z którym wszyscy wykonali sobie pamiątkowe zdjęcie.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!