Stanisław Pollok chce, by punkt ZUS-u działał dłużej Stanisław Pollok chce, by punkt ZUS-u działał dłużej

Stanisław Pollok chce, by punkt ZUS-u działał dłużej. (© fot. Agnieszka Materna.)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W Jastrzębiu nie będzie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Tak zdecydował Zbigniew Derdziuk, prezes tej instytucji. Przypomnijmy, kilka tygodni temu radny Janusz Tarasiewicz osobiście zawiózł do siedziby tej instytucji pismo w imieniu mieszkańców z prośbą o przywrócenie w Jastrzębiu Zdroju inspektoratu.

Pod pismem podpisało się kilkuset mieszkańców, w tym wszyscy radni. Ich argumenty nie przekonały jednak prezesa. Z jego danych wynika bowiem, że punkt informacyjny, mieszczący się w Gminnym Centrum Informacji, nie cieszy się wielkim zainteresowaniem, a z usług ZUS-u korzysta tu ledwie kilka osób miesięcznie. – Większość mieszkańców nawet nie wie, że ten punkt istnieje. Poza tym działa on przez dwie godziny, w co trzecią środę miesiąca – mówi Stanisław Pollok, emeryt z Jastrzębia. – My nie chcemy pałacu, ale zależy nam, żeby ten punkt działał dłużej – dodaje.

Radny Janusz Tarasiewicz nie poddaje się i zapowiada, że dalej będzie zabiegał o utworzenie inspektoratu w Jastrzębiu. - Nadal zbieramy podpisy w biurze zarządu osiedla Gwarków, to jest przy ulicy Wielkopolskiej 13. W każdy poniedziałek od godziny 17 do 18 - mówi.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Więcej na temat: