Zobacz o ile zostały przekroczone wartości dopuszczalne średnich stężeń 24-godzinnych pyłu zawieszonego PM10 (50 g/m3) w miastach woj. śląskich - tych, w których znajdują się stacje pomiarowe. Prezentujemy 10 miast, w których aparatura wskazała najwyższe wartości stężeń (na podstawie danych z dnia 30 grudnia 2014 r.). Przeczytaj również o genezie pyłu zawieszonego, jego zagrożeniach oraz - co najważniejsze - jak każdy z nas może mu zaradzić. Kliknij powyżej w galerię...


Wiadomości

Komentarze (16)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

sąsiadka spalarni (gość)

Uważam,że przyczyną są odpady śmieci zwożone na ŚLĄSK.Spala się tutaj,bo w każdym mieście jest po kilka spalarni. W moim 2 bardzo intensywnie działające w środku osiedla od chwili kiedy pozbywano się zakładów pracy,to jest od lat.Problem narasta.

Sohrau (gość)

Jestem z Żor, pracuję na kopalni Chwałowice i bardzo duża część mieszkańców Rybnika wynosi stare zurzyte gumowce by nimi palić w piecu. Teraz wiecie dlaczego w Rybniku jest taki syf?

ewela (gość)

Z tego co widzę, to przez Rybnik nawet strach przejeżdżać, chyba że w zamkniętej hermetycznie kapsule. Za grube miliardy bym nie chciała tam przebywać nawet jednego dnia.

zocha (gość)

W Gliwicach glownym zrodlem zanieczyszczen powietrza sa spaliny silnikow tirow i opilki opon tirow! W lecie w piecach sie nie pali, a w Gliwicach jest takie samo zamieczyszczenie powietrza! Dopiero sie zacznie, fdy wybuduja DTS. W Gliwicach nie ma jzu gliwiczan, ktorzy usuneliby Frankiewicza z urzedu.

Ehhh (gość)

A obiło się o uszy coś o elektrofiltrach czy instalacjach odsiarczania spalin?
Kiepsko trafiłeś z argumentacją.

Choć inna kwestia. Czym ma palić ktoś, kogo nie stać na węgiel/brykiet/drewno?
Pali tym co ma. Lepsze to niż zamarznięcie.
I na pewno będzie się przejmował tym, że za tysiąc lat populacja chrząszcza gnojarza spadnie przez to o 3szt.

Kocur (gość)

W Rybniku pomiary są robione między kilkoma kopcącymi domkami. Mieszkam w centrum miasta i nic mi specjalnie nie śmierdzi bo sporo kamienic w centrum jest podłączonych do co lub ma ogrzewanie na gaz. Mieszkałem już w kilku miastach na Śląsku ale Rybnik to najsympatyczniejsze z miast i chyba już innego gniazda nie będę szukał. Bardzo ładne, mało patologii, fajni ludzie, dobra oferta rozrywki i sportu. Jak na miasto 140 tys. to jest dobrze.

kubalok (gość)

Dwie godziny przebywania w Rybniku, to tak jakby wypalić papierosa bez filtra !!!! Ludzie, jak wy w tym Rybniku możecie jeszcze zyć !!!!!

mieszkaniec (gość)

ciekawe,bardzo ciekawe czy steżenie pylu zawieszonego w Zywcu znikneło?co sie stalo?moze to ktos wyjasnic?do tej pory bylo bardzo wysokie- a moze Zywiec nie jest juz w wojewodztwie śląskim?

człowiek (gość)

Jeśli w naszym województwie są jeszcze zacofani mieszkańcy którzy np gotują na piecach węglowych paląc wszystkim co popadnie to nigdy nie będziemy oddychać normalnym powietrzem. Najpierw wziąć się za takich zacofanych ludzi !!!!!!

Ciekawy (gość)

Pytanie do autora - gdzie można uzyskać dane źródłowe?
Czy są one ogólnodostępne?

gliwicjus (gość)

Dane podane w tym artykule sa haniebnym klamstwem. DZ nie od dzis szkodzi Gliwicom. Gliwice naleza bowiem do jednych z najbardziej zaniczyszczonych miast w UE, bardziej niz Zabrze! Oto dowody:
https://www.facebook.com/video.php?v=797355387001889&fref=nf
http://niezalezna.pl/62765-polska-najbardziej-zanieczyszczona-w-ue-wstrzasajacy-raport-nik-zobacz-czym-oddychamy
Np, ale skoro rzecznik Frankiewicza Jarzebowski (wojtek) skazal, ze to bzdura, tp gazeta nie moze pisac inaczej.

kaczmarek siedzi na wibratorze (gość)

jestem z Lublńca i nie wiem o co chodzi z tym pyłem w Lublincu kaczmarek